Біотехнологи відновлюють бійця АТО з важкою травмою хребта

Трибуна
2016-09-23

Українські лікарі-біотехнологи взялися за лікування особливого пацієнта. Кілька днів тому травмованому бійцю Роману провели невелику операцію із застосуванням новітніх біотехнологій. Унікальність методики полягає в тому, що лікування мусить допомогти у відновленні ураженої нервової тканини.

roman-gl

Фінансування вартісного лікування забезпечують волонтери People’s Project за допомоги пожертв народу.

Поміж інших учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених», бійця Романа вирізняє характер травм: мова йде про тяжке ураження спинного мозку, що спричинило парез гомілок та стоп обох ніг. Саме тому, на відміну від інших учасників проекту, Роман потребує регенерації не кісткової тканини, а нервової. Сама операція пройшла успішно. Говорити про одужання ще дуже рано, та тепер солдат принаймні має шанс. У разі успіху, це стане справжнім проривом української медицини на світовому рівні.
Roman-2
Саму травму Роман отримав при обороні Донецького аеропорту. Хвилею близького вибуху чоловіка кинуло на тверде, він тяжко травмував спину. Вже у лікарні, після первинних досліджень, стало зрозуміло: через пошкодження спинного мозку Роман отримав парез ніг нижче колін. Півтора роки лікування лише підтвердили загрозливий діагноз – надії на відновлення практично немає. Розуміючи, що альтернативою є довічне каліцтво, Роман долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених». За рахунок народних пожертв, вартість лікування було одразу ж оплачено, і за бійця узялись фахівці.

Roman

Сьогодні лікарі обережно стверджують: нервові клітини дуже повільно, але таки відновлюються. Проте цей процес дуже довготривалий, і про якесь суттєве відновлення можна говорити радше у випадку периферійної іннервації. Якщо мова йде про невеликі нервові шляхи, за роки сподівань можна таки дочекатися якогось прийнятного результату. Якщо ж мова про тяжкі травми спинного мозку, то надії просто майже немає. Такі травми є практично вироком: вони навічно приковують людей до інвалідного візка або ліжка без найменшої надії на одужання.

Застосування клітинних технологій для лікування подібних травм — дійсно прорив у науці і зокрема медицині. Досьогодні вся робота обмежувалася теорією і широкого застосування не набула. Зокрема американські науковці медичного центру Rush University Medical Center минулого року обережно повідомили про початок подібних практичних досліджень. За їхніми словами, введення специфічних стовбурових клітин у місце ураження дозволяє активізувати та прискорити природній процес відновлення нервової тканини з надією на подальше повернення функцій паралізованих кінцівок.

Насьогодні за напрямком нейрореабілітації в рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» поки проходять четверо бійців. Зокрема Юрій, який є одним з перших учасників проекту, практично завершив основний курс лікування. У 2014-2015 роках за допомогою клітинних технологій йому відновили плечову кістку, яка була повністю розтрощена. Залишився забій спинного мозку, який, після кульового ураження хребта, позбавив ноги Юрія чутливості. У цьому році проект взявся за відновлення нервової тканини бійця, і помітні успіхи вже є – ноги стали більш чутливими та «живішими». Чекаємо більш помітних результатів протягом кількох місяців.

Варто зауважити, що медицина — та галузь, де має свій вплив безліч факторів, і чіткої певності у кінцевому результаті не може бути навіть у разі найпростіших медичних втручань. Застосування клітинних технологій у лікуванні нейротравм поки що не дає стовідсоткових гарантій успіху та повного відновлення пацієнта. Проте треба розуміти: альтернативою цьому є повна інвалідність, а у разі лікування шанси на відновлення і справді є.

Раніше People’s Project повідомляв про сенсаційне відновлення розтрощеної ноги 19-річному пораненому добровольцю. Також біотехнологи відростили нову кістку ноги пораненому солдату батальйону “Донбас”.

Наразі у черзі на лікування за проектом “Біотех-реабілітація поранених” декілька десятків бійців. Допомогти їм одужати та отримати шанс на повноцінне життя можна тільки з допомогою благодійних пожертв. Держава й досі за різних причин не підтримує лікування біотехнологіями.

Тож, ми закликаємо всіх, хто має можливість допомогти – долучатися до благодійної справи. Добро завжди повертається. Зробити це можна, натиснувши зелену кнопку нижче.

ПриватБанк для переказу у гривнях

Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26004053210825
Призначення платежу: Благодійний внесок. Біотех-реабілітація поранених
SWIFT-переказ у USD

BENEFICIARY: Mykolaiv regional charitable foundation “BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND”
Account: UA803266100000026009053209659
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank, New York
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-1-000080
Description: Donation for “Bioengineering rehabilitation for wounded” project
SWIFT-переказ у EUR

BENEFICIARY: Mykolaiv regional charitable foundation “BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND”
Account: UA413266100000026009053206287
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: Commerzbank AG,Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400 8867 00401
Description: Donation for “Bioengineering rehabilitation for wounded” project

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: