«Біотех» рятує молодого бійця від тяжкого каліцтва

Трибуна
2016-10-08

Днями один із учасників проекту «Біотех-реабілітація поранених» покинув стіни клініки ilaya. Не назавжди – до повного зцілення Олексієві ще далеко, проте черговий етап лікування виявився успішним. Чоловік подолав страшну інфекцію, йому зняли апарат зовнішньої фіксації та відправили на проміжну реабілітацію. Певний час Олексій перебуватиме вдома, де трохи відновить сили та здоров’я, лікарі ж поки підготуються до наступних етапів лікування. Боєць страждає від обширних травм ноги і наслідків подальших тяжких ускладнень. Нині ж лікарі зупинили патологічні процеси і займаються реконструктивним відновленням ноги Олексія. Лікування стало можливим виключно завдяки народним пожертвам — на відновлення бійця волонтери «Народного проекту» зібрали більше півмільйона гривень.

LAST

Олексія можна сміливо назвати одним із найтяжчих випадків не лише у історії проекту «Біотех-реабілітація поранених», а й взагалі сучасної травматології. Сім місяців – стільки ми боролися тільки за те, аби здолати інфекцію і просто врятувати ногу від ампутації. Попереду ще місяці тяжкого відновлення. Самому чоловікові трохи за тридцять. На війну пішов за покликом серця, долучився до лав Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Поранення отримав у лютому 2015-го, під Донецьким аеропортом: під час бою просто біля ніг Олексія розірвався снаряд. Уламками посікло м’язи однієї ноги і страшно скалічило другу.

Уже у шпиталях почалося найстрашніше: праву ногу наче залікували, а от ліва впевнено узяла курс на найгірше. Тяжко потрощені кістки ніяк не хотіли зростатись, м’язи та сполучні тканини відновлювались з найтяжчими ускладненнями. Лікарі невблаганно хитали головою — лікувати немає сенсу, тільки ампутація. Сам же Олексій ногу хотів зберегти, тому міняв шпиталь за шпиталем. В цілому, він пережив десять операцій, які хоч трохи стабілізували стан ноги. У одну з гомілкових кісток на всю довжину вмонтували велетенський ортопедичний штифт, а от другій кістці не вистачало величезного кісткового фрагменту. Як це виглядало, ви можете побачити на рентгенівському знімку:

Знімок лівої ноги Олексія: фрагменти великогомілкової кістки зафіксовано штифтом на усю довжину. Малогомілковій кістці не дістає фрагменту у третину довжини.
unnamed (2)

Та й тут пішло лиш на гірше: тканини ноги вразила інфекція. Дісталося і кісткам – стрімкий остеомієліт почав заживо вижирати кісткову тканину. Нога сильно набрякла, і у повітрі знову гостро постало питання про негайну ампутацію.

На щастя, Олексій припинив експерименти над собою і звернувся до проекту «Біотех-реабілітація поранених». Волонтери «Народного проекту» одразу ж зібрали необхідні кошти — близько півмільйона гривень пожертвували на лікування небайдужі громадяни та благодійники, тим часом лікарі клініки ilaya узялися до справи. Тривала боротьба за ногу Олексія дала свої результати: змертвілі осередки інфекції видалили і провели кілька пластичних операцій, аби задати тканинам ноги майбутню форму.
unnamed

До відновлення самих кісток поки справа не дійшла – поки що уламки великогомілкової кістки витягували апаратом Ілізарова, трохи згодом місця кісткових дефектів планують зростити за допомогою біологічних імплантів, вирощених із власних клітин пацієнта. Роботи попереду ще дуже багато, та, принаймні, у Олексія з’явився шанс на одужання. У порівнянні із невідворотньою ампутацією ноги — погодьтеся, перспективи істотно змінились на краще.

На превеликий жаль, Олексій — не єдиний боєць, який потребує високотехнологічного лікування у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених». Десяткам наших захисників традиційна медицина допомогти просто не в змозі, а лікування клітинними технологіями держава поки не фінансує. Саме тому повернути наших хлопців до повноцінного життя можете лише ви — тільки ваші пожертви допоможуть надати їм необхідне лікування. Для багатьох із них це єдиний та останній шанс.

ПриватБанк для переказу у гривнях

Миколаївський обласний благодійний фонд “РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОНД БЛАГОЧЕСТЯ”
ПАО КБ ПриватБанк
ОКПО: 36143302
МФО: 326610
Рахунок: 26004053210825
Призначення платежу: Благодійний внесок. Біотех-реабілітація поранених

SWIFT-переказ у USD

BENEFICIARY: Mykolaiv regional charitable foundation “BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND”
Account: UA803266100000026009053209659
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: JP Morgan Chase Bank, New York
Swift code: CHASUS33
Correspondent account: 001-1-000080
Description: Donation for “Bioengineering rehabilitation for wounded” project

SWIFT-переказ у EUR

BENEFICIARY: Mykolaiv regional charitable foundation “BLAGOCHESTYA REGIONAL FUND”
Account: UA413266100000026009053206287
Bank of beneficiary: Privatbank,Ukraine
Swift code: PBANUA2X
Intermediary bank: Commerzbank AG,Germany
Swift code: COBADEFF
Correspondent account: 400 8867 00401
Description: Donation for “Bioengineering rehabilitation for wounded” project

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: