Більше 300 вірян та священиків у Полтаві відреагували мітингом на церковні закони

0

Більше двох з половиною сотень прихожан та священиків православної церкви Московського та трохи більше п’ятдесяти прихильників Київського патріархату вийшли на мітинг до Полтавської ОДА аби виразити своє ставлення до так званих релігійних законів, за які сьогодні буде голосувати Верховна Рада.

УПЦ

18 травня Парламент розглядатиме законопроекти № 4511 і № 4128, що можуть дозволити владі втручатися у діяльність релігійних організацій, які керуються з території держави-агресора.

Представники священиків та вірян Київського патріархату прийшли на мітинг з плакатами. На них писалося, що Московський патріархат – це духовний окупант України, УПЦ ПМ – 5 колона агресора.

УПЦ 4

УПЦ 5

Віряни УПЦ МП молилися. За попередньою інформацією представники Московського патріархату прибули до Полтави з Гадяцького, Пирятинського та Зіньківського районів.

У законопроекті пропонується надати особливий статус релігійним організаціям, що керуються державою, яку  Рада визнала агресором. Закон  передбачає:

– особливу процедуру реєстрації статутів таких релігійних організацій;

– підписання договорів (угод) між державою та керівництвом вказаних релігійних організацій;

– встановлення погодження кандидатур, що призначаються до керівництва релігійних організацій на центральному та регіональному рівні із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії.

Релігійні організації змушені будуть погоджувати з державним органом, який здійснив реєстрацію статуту, запрошення іноземних громадян для проведення проповідницької діяльності на території України.

УПЦ 2

Представники поліції прокоментували мітинг:

 – На мітинг прийшли священики та прихожани української православної церкви московського та київського патріархату. Представники священиків та вірян московського патріархату провели молитву, а київського  – стояли з плакатами, які мали написи, що вони проти московського патріархату. Для охорони громадського порядку поліція задіяла 40 правоохоронців, так як ця акція була заявленою, – говорить Володимир Пасічко, представник керівництва територіального підрозділу поліції міста Полтава.

УПЦ 3

Нагадаємо, що нещодавній мітинг за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова охороняло більше сотні поліцейських.

20 червня 2018