Бійцям АТО та переселенцям компенсуватимуть половину вартості придбання житла

Держава обіцяє допомогти бійцям, ветеранам АТО та внутрішньо переміщеним особам придбати власне житло. Відповідний законопроект №4559 затвердила Верховна Рада. Чи знайдуться на це гроші у бюджеті, поки що невідомо.

Бійцям, ветеранам АТО та внутрішньо переміщеним особам держава допоможе придбати власне житло, сплативши половину його вартості. Законопроект №4550, який передбачав цю норму, підтримала Верховна Рада України. Таким чином, було внесено зміни до Закону України “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва”. Відтепер родини учасників бойових дій АТО та ВПО зможуть отримати державну компенсацію у розмірі 50% від вартості житла або довгостроковий пільговий кредит для вирішення житлових проблем.

Доступне житло

Доступне житло

За словами заступника голови Держфонду сприяння молодіжному будівницвтву Євгена Ісаєва, подібний досвід не є чимось абсолютно новим. У Харкові, наприклад, прийняли місцеву програму, коли 20% вартості житла компенсується з міського бюджету, 30% – з державного, а ветеранам та бійцям АТО залишається сплатити половину. І ця схема дійсно ефективно працює.

Голова ГО “Кримська діаспора” Анатолій Засоба вважає, що більшість переселенців гостро потребують інтеграції у місцева громади.

– Було проведено опитування серед 2500 переселенців, і 75% з них не збираються повертатися у рідні міста протягом найближчих 5 років. У цих людей є діти, які ходять у садочки та школи, вони починають відкривати на новому місці проживання власні справи та впроваджуватися у місцеві програми, – зазначив він.

Крім того, для ветеранів АТО та їхніх сімей цей закон — можливість не тільки покращити житлові умови, а й наново інтегруватися у життя суспільства. Бійці АТО давно чекали цих змін, влаштували акції на його підтримку та навіть флешмоб у соцмережах “Підтримую #4550”.

Доступне житло. "Львівська газета"

Доступне житло. «Львівська газета»

Однак в успіх наразі вірять не всі. Адже Програму реалізації закону досі не розроблено. І чи будуть знайдені під нього гроші, теж не ясно.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: