«Big brother explodes you». Теракт в Петербурзі та невидима рука «старшого брата»

0

Схоже, російська влада цьогоріч отримає «Премію старшого брата» (Big Brother Awards). Хто-хто, а Путінський режим, підриваючи своїх громадян у потягах метро, має для цього найкращі шанси (якщо не рахувати Північної Кореї).

«Big brother explodes you». Теракт в Петербурзі та невидима рука «старшого брата»

«Big brother explodes you». Теракт в Петербурзі та невидима рука «старшого брата»

Як писав Джордж Орвелл у романі «1984» – «Старший брат спостерігає за тобою» (Big Brother is watching you).  Літературознавці писали, що прообразом «Старшого брата» є Сталін – радянський диктатор, який побудував у СРСР тотальний контроль за всіма сторонами життя мешканців, в тому числі – за особистим, інтимним.

 «Big Brother is watching you» – це  також і про сучасну путінську Росію.  «Брат» цілком і повністю, з екранів телевізора захопив владу над своїм електоратом – дорослим населенням та бабусями, але забув про дітей. І тому вони вийшли на мітинги проти Путіна, Мєдвєдєва та корупції наприкінці березня 2017 року. І тепер треба щось із цими дітьми робити. Але не вбивати ж їх? Тому для початку – можна налякати. І так налякати, щоби їм на вулицю не хотілося виходити.

 

Теракт у метро Санкт-Петербургу, який забрав життя 14-ти людей, з імовірністю 88 відсотків – справа рук Кремля. Чому? Якби це зробили ісламські терористи, то не пройшло би й доби, як вони про це офіційно заявили, взявши відповідальність на себе. Інакше, для чого ісламістам робити гучний теракт, а потім мовчки спостерігати за сум’яттям та заявами Путіна, який ще не дай Боже, бандерівців у тому всьому звинуватить. Про український слід, до-речі, трохи гуділи у соціальних мережах.

Коли Організація українських націоналістів (ОУН) в 1933 році робила замах на радянського консула у Львові, то мета цієї акції була ясною: розповісти світу про те, що сталінський режим вбиває українців цілеспрямованим голодом. Пізніше, терорист Микола Лемик зізнався про це на суді.

lemik4

У березні 2010 року, коли в московському метро сталася серія терактів, лідер північнокавказьких повстанців Доку Умаров взяв на себе відповідальність за ці вибухи.

А от катастрофа швидкісного фірмового поїзду «Невський Експрес» № 166, що прямував з Москви до Санкт-Петербурга , яка відбулася 27 листопада 2009 року на 285 км (перегін Угловка—Алешінка, на межі Тверської і Новгородської областей) лінії Санкт-Петербург — Москва Октябрьскої залізниці – також стала терактом без відповіді.

Тоді відомий російський письменник та публіцист Віктор Суворов писав, що вибух експресу спланований офіційним Кремлем:

У Росії є правило: якщо хтось бажає влаштовувати акції протесту, то має за десять днів одержати дозвіл від влади. Так ось у Москві правляча фракція «Єдина Росія» влаштувала відразу ж після вибуху Невського експресу акцію протесту проти тероризму. Мій один знайомий у Москві – до речі, теж шукач правди, як і я, запитав: «Як це так? Якщо я організую якийсь протест, то мені потрібно чекати дозвіл десять днів, а ось вони відразу після вибуху влаштували акцію». Йому відразу ж прислали відповідь: «Єдина Росія» наперед просила дозволу.

 

І сьогодні маємо чудернацький збіг: вибух в метро Петербургу стається незадовго після масових акцій протесту, коли опозиція на чолі з Навальним, а також тисячі школярів вийшли на вулицю, аби сказати своє ні корупції у вищих ешелонах путінської Росії.

Big brotherc2

Звісно, остаточних доказів вини російської влади ніколи не буде. Хіба що колись-колись, агенти ФСБ, які планували цю операцію, перед смертю про це щиросердно зізнаються. Можна піти шляхом розслідування та логічних висновків, як це зробили автори фільму «Фаренгейт 911», на мою думку, прекрасно довівши, що теракт 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку – справа рук американської влади, аби потім вона мала привід до військового вторгнення в Ірак.

Дуже би хтілося, що би це виявився останній теракт, в сенсі – останній для Путіна. Бо він як розпочав свій прихід на престол з теракту, так і терактом би має закінчити. Про що мова? А про той самий підрив житлових будинків у Росії. 4–16 вересня 1999 року відбулася серія терористичних актів у містах Буйнакськ, Москва та Волгодонськ. Унаслідок терактів 307 осіб загинули, понад 1700 дістали поранення різного ступеня тяжкості або постраждали в тій чи іншій мірі. Тоді історик Юрій Фельштинський писав:

У вересневі події 1999 навіть за версією ФСБ не брали участь чеченці — жоден чеченець навіть за версією ФСБ, Путіна, Патрушева — у вересневих подіях 1999 не брав участі. А між тим через них була розпочата Друга чеченська війна. Так що вересень 1999 це чистий, доведений випадок злочину спецслужб Росії проти народу.

 

І знову «Big brother explodes you» – старший брат підриває, закладає вибухівку. Але «брат» мабуть не підозрює, що наступного разу вибухівку можуть закласти йому, або ж підриваючи черговий вагон у метро, він не розрахує з тротилом і знищить сам себе…

Коментувати

19 березня 2018