“Безпечне місто” полтавцям забезпечать камери відеоспостереження

1

У рамках програми «Безпечне місто» у Полтаві планують встановити 327 камер спостереження задля контролю та попередження правопорушень.

kameru_729x547

Очільник прес-служби ГУНП в Полтавській області Юрій Сулаєв розповів «Трибуні» як саме впроваджуватимуть програму «Безпечне місто».

Камери працюватимуть цілодобово в он-лайн режимі. Зображення з камер транслюватиметься на центральний пульт callцентру або чергової частини поліції. Вони не лише подаватимуть загальну «картинку»,а й архівуватимуть записи. Певний час архіви будуть зберігатися. Час зберігання залежить від того, як буде відбуватися програмування.

Камери встановлюватимуть не розгалужено, а залежно від місць, де це найбільше необхідно.

Мікрорайони чи населені пункти будуть ретельно вивчатися за станом криміногенної обстановки і таким чином будуть визначатися місця, де найдоцільніше встановлювати камери спостереження. Вони не лише фіксуватимуть події, але й в подальшому зможуть послугувати доказовою базою при використанні матеріалів у судді. Камери допоможуть у багатьох правопорушеннях, починаючи від ДТП і закінчуючи грабежами та розбоєм на вулицях.

Також Юрій Сулаєв повідомив, що у перспективі планується, що на окремих камерах будуть встановлені спеціальні програми, які зчитуватимуть інформацію та повідомлятимуть про те, що певна особа перебуває у розшуку. Якщо така особа потрапить у поле зору відеокамери зі спеціальною програмою, то на центральний пульт поліції одразу надійде сигнал про те, що у певному місці щойно була помічена людина,яка розшукується. Правоохоронці відповідно одразу реагуватимуть на ці сигнали і діятимуть.

Поблизу проїжджих частин установлюватимуть спецпристрої «Рубіж». Завдяки яким будуть скануватися інформація про машини, які пересуватимуть на підконтрольному проміжку дороги. Перевірятимуть номерні знаки та відстежуватимуть чи є транспортний засіб у розшуку за постановою суду або за причетністю до злочину.

Окрім того, інформація з камер, у разі виникнення надзвичайних подій, зможе передаватися до державних служб, таких як служба надзвичайних ситуацій або швидкої медичної допомоги. Це буде необхідно у тому випадку, якщо події, що відбулися входитимуть до компетенції вищезазначених служб.

– Крім анонсованих камер, ми проводимо широку роз’яснювальну роботу, спілкуємося із представниками малого і середнього бізнесу. Вони йдуть нам на зустріч і також планують встановлювати камери спостереження в місцях де розташовані їхні об’єкти господарювання: магазини, ломбарди, автозаправні станції, супермаркети тощо. Ми плануємо, що загальна кількість камер (установлених правоохоронними органами та підприємцями) буде наближатися до 700. Окрім того, ці камери не тільки допоможуть правоохоронцям, а ще й захистять бізнес підприємців та їх працівників від крадіжок чи нападу злочинців. У перспективі ми плануємо, якщо дозволять технічні можливості, передавати записи з цих камер поліцейським, – додав Юрій Сулаєв.

Керівництво Головного управління Національної поліції разом з представниками органів місцевого самоврядування планують завершити впровадження у Полтаві до кінця 2016 року.

Юлія Злепко

Коментувати

1 Коментар
lexapar
• 19:36 | 10 листопада 2016

Хороша ідея, добре якщо буде втілена в життя, у самого прилегла територія в приватному будинку моніториться за допомогою IP-відеокамерою Foscam FI9828P http://secur.ua/ip-videonablusenie/ipkamery/povorotnye-ipkamery/foscam-9828w.html

Відповіcти
19 березня 2018