Безоплатні ліки від гепатиту С відправили у регіони України

Нова партія ліків від вірусного гепатиту С (ВГС) для дорослих поїхала в регіони. Найближчим часом близько тисячі пацієнтів у всіх областях України зможуть пройти курс лікування безоплатно. Загалом у Київ та області України цього тижня відправили 2851 упаковку новітнього лікарського засобу з діючою речовиною «софосбувір».

За повідомленням МОЗ України, відомство отримало найнижчу за всю історію державних закупівель ціну на інноваційне лікування вірусного гепатиту С. Тепер курс лікування новітніми препаратами прямої дії для України коштуватиме 89 доларів. Нові препарати від гепатитів, які закуповує Україна через міжнародні організації — інноваційні ліки прямої противірусної дії, що відповідають Рекомендаціям ВООЗ.

Також МОЗ нагадує алгоритм дій для пацієнтів з гепатитом С:

  • Якщо ви хочете обстежитись на вірусний гепатит — зверніться до лікаря, з яким ви підписали декларацію.
  • Сімейний лікар може запропонувати вам обстеження за допомогою швидких тестів. У випадку отримання позитивного результату необхідно буде пройти додаткове обстеження, про яке вам скаже лікар. Пам’ятайте, що позитивний швидкий тест не є підтвердженням діагнозу, а може свідчити, що ви перехворіли і самостійно позбулись вірусу.
  • Якщо ви вже знаєте, що маєте вірусний гепатит, можете одразу звернутись до лікаря-інфекціоніста за місцем проживання або ж до інфекційного відділу обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання такий відділ). У Полтаві можна звернутися до обласної клінічної інфекційної лікарні (Першотравневий проспект, 22).
  • Пацієнт проходить обстеження (від 7 до 10 днів) та здає усі необхідні аналізи. Враховуючи, що препарат є пангенотипним, немає потреби додатково визначати генотип вірусу.
  • Якщо діагноз підтвердився, вам необхідно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну державну програму лікування гепатиту.
  • Після цього вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням отримати лікування за державною програмою.
  • Отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах охорони здоров’я обо в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).
  • Пройти курс лікування.
Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

А як так вийшло,що найнижча ціна цього разу – це без корупції, чи так співпало.

2019-05-16
Інга
Відповіcти
0

Авін виліковний чи який такий курс лікування треба проходить. Чи це якась підтримка.

2019-05-16
Галина
Відповіcти
0

А обстеження на вірусний гепатит це не обов’язкова процедура? За бажанням?

2019-05-16
Домініка
Відповіcти
0

Круто!!! Та не хотілося б з цим стикатися.

2019-05-16
Олена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: