«Безбар’єрна Україна» у Полтаві – підсумки роботи

1

26 листопада у Полтавській ОДА відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації, де, зокрема, обговорили проблеми людей з інвалідністю.

Перед тим, як розпочати засідання колегії Валерій Головко привітав присутніх іменинників та провів, з його слів, «особливе» нагородження. Так, згідно Указу Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм у Полтаві сьогодні вручали орден за заслуги II ступеня та присвоювали почесні звання.

DSC_0130

«Безбар’єрна Україна» у Полтаві – підсумки роботи

DSC_0145_1500x1000

По закінченню вручення, розпочалася офіційна частина – з розгляду питання про реалізацію в області державного проекту «Безбар’єрна Україна» на 2009-2015 роки щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Підсумки п’ятирічної роботи підбив начальник управління архітектури і містобудування ОДА Олександр Панков. Згідно його доповіді, на 2010 рік 7,7 об’єктів потребували пристосувань, в той час, як більшість вже існуючих пандусів не відповідали стандартам.  Однією з перших саме адмінбудівлю ОДА забезпечили пандусами на 350 тис. грн. Також 95 закладів соцзахисту, сотні закладів освіти. Крім того, обладнали транспортні, пішоходні споруди, встановили спеціальні світлофори та туалети.

DSC_0154

Незважаючи на термін у п’ять років, більше тисячі об’єктів Полтавщини й надалі залишаються без пандусів. Представники Кременчука, Миргороду, Комсомольська і Полтави презентували фотозвіт виконаних робіт. Однак, голова облдержадміністрації Валерій Головко розкритикував спорудження пандусів у регіоні, тому що ті не відповідають стандартам, і їх неможливо використовувати.

«Не робіть для нас без нас!»

Серед присутніх знаходився і Микола Федоренко, представник міської громадської організації інвалідів-спортсменів, котрий висловив власну думку, про все те, що було сказано до цього. З власного досвіду, він зауважив:

– Як би влада не старалися щось зробити для людей з інвалідністю, без їх безпосереднього залучення – нічого у них не вийде. Було представлено багато  фотографій.Коли ви витратили купу грошей, а виходить так, що користуватися цим нікому не можна. Була фотографія з місцем для парковок, це неправильно.  Не робіть для нас без нас. Це найважливіший принцип, який я хочу донести.

DSC_0152

Найважливіше – адаптація

– Найважливіша проблема, яка стоїть для таких людей як я – це адаптація до соціального життя. Що стосується спортивної програми. Я сам спортсмен  і представляю організацію, яка займається спортсменами. На сьогоднішній день є багато труднощів з тим, де проводити тренування. У непристосованих майданчиках на вулиці, є проблема з приміщеннями, – продовжує чоловік.

– У нас проводяться обласні змагання з легкої атлетики, я представляю секцію з штовхання ядра. Тренуватися і проводити змагання – ніде. Ні у нас не у вас, я маю на увазі Полтаву. У грудні повинен проходити чемпіонат області з легкої атлетики. На жаль, я не зможу представляти свій вид спорту, тому що немає майданчика, і ні де займатися, – завершив Микола Федоренко, заступник голови громадської організації інвалідів-спортсменів м.Комсомольск.

Олена Костиря

22 липня 2018
21 липня 2018