Без паніки: дії при укусі змії

Сиворотки проти отрути гадюки в країні немає. І невідомо, чи вона з’явиться цього літа. Тому «Трибуна» запитала в інструкторів з домедичної допомоги ГО «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя», як врятуватися при укусі отруйної змії.

Зміїна отрута

Зміїна отрута

– Для дорослої здорової людини (без дійсно серйозних хронічних захворювань) отрута тих видів гадюк, що водяться в Україні, не є смертельною. Бо насправді доза, яку гадюка «вприскує» у жертву, мізерна. Більшу небезпеку вона представляє для дітей, через значно менший об’єм крові а відтак, більше концентрацію отрути у ній.

Найперші дії при укусі – максимально знерухомити кінцівку. Бажано, щоб постраждалий ліг. Рану потрібно промити антисептиком, зняти браслети, годинники, інші прикраси з усіх кінцівок, адже отрута неодмінно викличе набряк, і терміново доставити потерпілого у лікарню. Звісно, стан його не буде легким, а лікування триватиме кілька днів або тижнів, однак, виконавши усі необхідні умови на догоспітальному етапі, можна полегшити процес. Весь цей час – до моменту потрапляння у лікарню, під крапельниці – постраждалий повнен пити багато води (близько трьох літрів). Також бажано дати постраждалому антигістамінний репарат, особливо, якщо він схильний до алергії. Адже отрута – це чужорідний білок, і викликати алергічну реакцію вона цілком здатна.

Не потрібно накладати на постраждалу кінцівку тугу пов’язку чи навіть джгут – це лише ускладнить процес її відновлення під час лікування або навіть призведе до некрозу (відмирання) тканин.

Також не потрібно робити надрізи на місці укусу і пробувати відсмоктати отруту або видавити кров. Це неефективно, призводить до втрати часу, а до того ж, небезпечно для рятувальника. Звісно, сам він так не отруїться. Однак може підхопити будь-яку інфекцію, оскільки зміїна паща, звісно, не є стерильною чи навіть просто чистою. Особливо з огляду на те, що у звичному раціоні харчування змій – жаби, миші та інші дрібні гризуни. Крім того, контак з чужою кров’ю (у даному випадку – постраждалого) завжди небезпечний ризиком заразитися ВІЛ, гепатитами В і С та іншими небезпеними хворобами.

Зміїна отрута

Зміїна отрута

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: