Багатоповерхівка на Уютній залишилася без газу

Газовики кажуть: відключили будинок через виток газу. Проте мешканці не впевнені, що він дійсно був.

Газ

Газ

Нова багатоповерхівка на вул. Уютній, 22 наполовину залишилася без газопостачання. Начебто через витік газу. Однак, за словами представника правління ОСББ “Уютна, 22” Олександра Белана, ситуація не така однозначна. За день до відключення голову ОСББ попередили, що газовики будуть оглядати мережі будинку. І хоч він вимагав узгодити час приїзду з його планами, цього зроблено не було. Буквально через день люди, які представилися газовиками, оглянули газові мережі будинку і перекрили половину з них начебто через витік газу. При цьому жоден з представників ОСББ не був свідком огляду мереж, відповідних актів ніхто не підписував.

– Як ми можемо бути впевнені тепер, що витік дійсно був? Тим більше, що мережам, фактично, менше року, а датчик витоку газу, встановлений на газорозподільчій станції неподалік, ніяких проблем не зафіксував. Може, це спроба примусити наше ОСББ підписати договір на обслуговування мереж з ПАТ “Полтавагаз”, який ми наразі підписувати не хочемо, бо вважаємо, що монополіст нав’язує нам свої умови й інтереси ОСББ не враховує? – каже Олександр Белан.

Через непідписаний договір відключати будинок від газопостачання ніхто не має права, переконує перший заступник голови правління ПАТ “Полтавагаз” Сергій Мокрий. Тому, швидше за все, витік газу таки був. Однак чому газовики не дотрималися процедури огляду, пообіцяв з’ясувати.

– Договір все одно підписувати потрібно. Є законодавство, яке визначає правила обслуговування та використання газових мереж, які при неправильній експлуатації можуть стати джерелом підвищеної небезпеки, – наполягає Мокрий.

Однак представники полтавських ОСББ, які зібралися підтримати “Уютну, 22”, з цим не погоджуються.

– Газова труба проходить територією наших будинків. Газовики заробляють, постачаючи нам нею газ. Це ж не благодійна послуга? Значить, вони повинні сплачувати орендну плату кожному ОСББ, це нормальні ділові відносини. І наші вимоги мають бути відзначені у договорі,- говорить Володимир Латиш, голова ОСББ “Сотий”.

Не схоже, щоб ситуація з договорами вирішилася швидко. А от проблему з газопостачанням на Уютній представник «Полтавагазу» пообіцяв розв’язати якнайшвидше.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: