“Арт-місія”повертає забуті імена

0

Галерея актуального мистецтва «Арт-місія» вже вдруге запросила гостей на відкриття виставки. Загалом проект існує вже близько року від народження ідеї Євгеном Аничиним до втілення його у відкриття виставкової зали разом з Іваном Момотом та Олексієм Петренком минуло рівно 9 місяців, як жартували засновники на відкритті галереї – дитя народилось і батьки ним дуже пишаються. За цей час відбулося чимало культурних подій від суто мистецьких, таких як, виставки полтавських художників в різних залах міста, столиці й за кордоном, до меценатських, коли «Арт-місія» ініціювала й втілила в Києві аукціон картин сучасних митців Полтави й Полтавщини, кошти від якого передали на закупівлю обладнання для маленьких пацієнтів з діагнозом ВІЛ/СНІД.

Лого_и_адресс

Ще одним цікавим напрямком роботи «Арт-місії» є сторінка «Забуті імена». Забуті нами, на жаль, бо мова йде про постаті, що народилися або якийсь час творили в Полтаві й області, а відомі стали у всьому світовому мистецькому товаристві. Нинішня виставка в галереї сучасного мистецтва повертала в наше коло спілкування доробок Соні Делоне, до 130-річчя якої й був реалізований цей проект.

Експозиція «Рондо» включає в себе мультимедійну підбірку творів самої Соні, яка працювала в стилі арт-деко, керамічну таріль з розписом знаної художниці та її автентичну графічну роботу.

Соня Делоне (Сара Штерн, або Соня Делоне-Терк, 1885, м. Градизьк, Полтавщина -1979, м. Париж) – художниця, дизайнер, більшу частину життя провела в Європі, насамперед – у Франції. Вона була однією з найпомітніших представниць стилю арт-деко, кавалером Ордену Почесного Легіону, першою жінкою, персональна виставка якої відбулася в Луврі. У світі її ім’я відоме й знамените, проте в Україні, в тому числі на Полтавщині, про неї та її внесок у сучасне мистецтво знають здебільшого спеціалісти. Привернути увагу до художниці з українським корінням в її ювілейний рік, а також показати, наскільки актуальним залишається в Україні напрямок мистецтва, в якому вона працювала, і вирішили учасники проекту – її земляки.

Учасниками проекту стали митці з Полтави, члени Національної спілки художників України Руслана Анічина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна.

Чотири полтавські художники представляють на виставці «Рондо» свої абстрактні роботи, близькі за стилем і духом творчості Соні Делоне. Всі учасники виставки – відомі митці, які активно працюють, перебувають у безперестанному розвитку й постійно створюють нові роботи, що стають відкриттям і одкровенням як для фахівців, так і для широкого загалу. Більшість картин, які можна побачити на виставці, створені спеціально для неї й раніше ніде не експонувалися. Хоча роботи об’єднані напрямком абстрактного живопису, кожен художник має свій неповторний стиль, що робить їхні твори унікальними й пізнаваними. Водночас всі разом вони складають гармонійну експозицію, яка не залишить байдужим нікого, хто цінує сучасне українське мистецтво.

Бажаючі насолодитися роботами полтавських митців можуть завітати до Галереї актуального мистецтва «Aрт-місія» за адресою: Полтава, вулиця Паризької Комуни 20/1, вхід вільний.

20 липня 2018
19 липня 2018