Архітектори вимагають від Мінкультури захистити полтавські історичні пам’ятки

Лідери громадської організації «Незалежна Асоціація Архітекторів» надіслали Відкрите звернення до Міністерства культури України. Архітектори вимагають Міністра культури Євгена Нищука повернути будівлям кінотеатру Котляревського, Краєзнавчого музею та Кадетського корпусу статусу національних пам’яток, а не місцевих.

Архітектори вимагають від Мінкультури захистити полтавські історичні пам'ятки

Архітектори вимагають від Мінкультури захистити полтавські історичні пам’ятки

– Вимагаємо негайного призупинення дій Наказів Міністерства культури України №326 від 18.04.2017р. та №430 від 17.05.2017р., у частинах, що визначають категорії пам’яток Дворянського зібрання, Полтавського, Полтавського губернського земства як пам’ятки місцевого значення та визначають Петровський Полтавський кадетський корпус лише як пам’ятку історії.

Вимагаємо зареєструвати пам’ятки Дворянського зібрання, Полтавського Петровського кадетського корпусу, Полтавського губернського земства як пам’ятки архітектури національного значення, – сказано у зверненні.

Нагадаємо, що не так давно Мінкульт позбавив згадані пам’ятки архітектури статусу національних. Співавторка звернення, архітектор Ірина Особік вважає, що у такий спосіб полтавські забудовники намагаються легалізувати будівельні роботи, які змінюють вигляд історичних будівель центру Полтави.

Відповідно до закону, об’єкти архітектури, які мають статус національних історичних пам’яток, не можна перебудовувати чи добудовувати там приміщень та розважальних закладів.

Якщо ж споруда має статус пам’ятки місцевого значення, то відповідні дозволи на будівництво можна отримати у відділі культури міської ради.

– Позбавляючи ці споруди статусу пам’яток національного значення Ви, своїм наказом, розвязуєте руки недоброчесним «інвесторам», яким байдуже, як до нашого спільного минулого, так і до майбутнього наших дітей. Вже зараз Дворянське зібрання перетворене у стрип-клуб з вбудованим кіоском «Шаурма» та магазином із засобами особистої гігієни. На сьогоднішній день впритул до цієї пам’ятки ведеться будівництво, яке визнане інспекцією ДАБІ незаконним. Кадетський корпус з 2006 року нищиться регулярними пожежами, цегляна кладка стін руйнується через відсутність даху, він потребує негайної консервації та приведення у первісний стан, – сказано у зверненні.

Довідково: Будинок Полтавського дворянського зібрання — пам’ятка історії та архітектури у Полтаві, що знаходиться у південно-східному секторі Круглої площі між вулицями 1100-річчя Полтави і Соборності. Будинок споруджено у 1810 році в стилі класицизму.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського — краєзнавчий музей в місті Полтава, Полтавська область, Україна. Заснований 1891 року.

Має близько 300 тисяч експонатів. Володіє найбільшим зібранням пам’яток і предметів історії, археології, природознавства, етнографії і культури в місті й області. Проводить наукові дослідження з історії Полтавщини.

Петровський Полтавський кадетський корпус — за часів Російської імперії був найстарішим та найпрестижнішим кадетським навчальним закладом на теренах сучасної України. Знаходився у Полтаві з 1840 по 1918 роки.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Збирайте підписи на підтримку! Полтавці “ЗА”, крім тих негідників, хто планує отримати зиск від руйнування пам”яток.

2017-06-26
Вікторія
Відповіcти
0

Попит на стандартні музеї вже давно пропав. Їх треба кардинально змінювати, залучати новітні технології. В іншому випадку їм одна дорога – другий Версаль.

2017-06-26
Атас
Відповіcти
0

кк вже задрав цей Мамай… все під себе хоче загребти… коли настане вже та грьобана справедливість в світі???

2017-06-26
Добро
Відповіcти
0

А вот и я 🙂
Никогда

2017-06-26
Справедливость
0

+ ларёк шаурменюшки

2017-06-26
Orbit
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: