Архітектор Віктор Зотов про кінотеатр Котляревського у Полтаві

2

Український архітектор, керівник архітектурного бюро Zotov&Co, засновник і куратор міжнародного фестивалю CANactions Віктор Зотов вважає, що прибудова до кінотеатру Котляревського дисонує із загальним виглядом ансамблю круглої площі. Фахівець говорить, що потрібно шукати компромісні варіанти між забудовниками і громадою, аби зберегти і не нашкодити історичній архітектурі міста.

Пан Віктор впевнений – спірні питання треба вирішувати у законодавчому полі:

  – Можливо я не дуже добре освічений у питаннях саме полтавських об’єктів архітектури, однак ситуація зрозуміла в цілому. Прибудова до історичної споруди (кінотеатр Котляревського – ред.), яка знаходиться у ансамблі круглої площі – це жахливо, це кидається в очі, це дисонує.

Потрібно вирішувати це питання йдучи законним шляхом. Та головне – громадськість має зрозуміти, що це є проблема.

Якщо мова йде про історичні споруди, то у Європі вони мають певний статус. Це регулюється законом наскільки, що інколи там і гвіздка зайвого не можна забити, а не те, щоби прибудувати таке спорудження, як у вас в центрі. Воно безглузде, зроблене з дешевих матеріалів, – вважає Зотов. 

На думку Віктора Зотова, у питаннях архітектурного розвитку мають працювати професіонали а також треба проводити освітні програми та школи для неурядових організацій, аби ця тема набувала широкого розголосу.

Архітектор вважає, що між спеціалістами, забудовниками, активістами та журналістами треба знаходити моделі порозуміння, і головне – не нашкодити архітектурі міста.

Довідка: Віктор Зотов (*26 березня 1963, м. Маріуполь, Донецька область) – український архітектор, засновник освітньої платформи CANactions, яка об’єднує урбаністичну школу та міжнародний архітектурний фестиваль. Керівник архітектурного бюро Zotov&Co.

У 1986 році закінчив архітектурний факультет Харківського будівельного інституту. З 1986 року по 1989 рік працював в маріупольській філії Державного інституту «Донбасгражданскпроект» на посаді архітектора. З 1989 року по 1992 рік працював головним архітектором фірми «Юність». З 1992 по 2003 рік – головним архітектором творчої архітектурної майстерні «Архітектурне ательє» (місто Маріуполь). У 2003 році Віктор Зотов працював з Олегом Дроздовим в архітектурному бюро «Атріум» (місто Харків). З 2004 року архітектор Віктор Зотов головний архітектор «Архітектурного бюро «ЗОТОВ і К °».

Відео: Сергій Котелевець 

Коментувати

2 Коментарів
Полтавчанин
• 14:28 | 18 травня 2017

Полтавчане про*бали всё. Всё то наследие которое им дал Тихонович. Город у которого особо будущего нет.

Відповіcти
Ігор
• 15:31 | 18 травня 2017

Щось не дуже зрозумів, до чого тут Кукоба. Можливо досить уже ностальгії?
У Вас є пропозиції, щоб виправити ситуацію – пропонуйте. Гурналізтів, активістів,
експертів розвелося – хоч греблю гати! Давайте вже трохан працювати.
Зокрема, і на виборах. Бо це ваша робота – обирати своїх лідерів. Зарплата – життя у місті.
Кого обрали – таку і маєте.

19 січня 2018