Антитерористичні навчання у Полтавській міськраді. Навіщо вони та хто їх фінансує

Підполковник Володимир Лазарєв розповів про антитерористичні навчання у полтавській міськраді, а заступник мера Мамая Віталій Нікіпелов прокоментував цей епізод співпраці військових та органів місцевого самоврядування.

Олександр Русін, представник Координаційної ради громадських організацій учасників АТО, розповів про необхідність спеціального закону про службу та забезпечення військового резерву.

Антитерористичні навчання у Полтавській міськраді. Навіщо вони та хто їх фінансує. Фото: Артем Павлов

Антитерористичні навчання у Полтавській міськраді. Навіщо вони та хто їх фінансує. Фото: Артем Павлов

Підполковник Володимир Лазарєв, спеціальний кореспондент центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія» розповів, що полтавські військові проводять заплановані антитерористичні навчання:

– Я розумію, що в частини громадян виникає питання, чому це озброєні військові у повному спорядження знаходяться біля стін міської ради. Тому хочу заспокоїти і сказати, що це частина нашого навчального процесу, що проходить з Полтавською ротою охорони підрозділу територіальної оборони, на який покладено завдання у випадку можливої агресії або нападу терористичних угрупувань, забезпечити охорону державних, військових та інших важливих об’єктів, – сказав Лазарєв.

Як розповів спецкор, військові відпрацьовують завдання патрулювання території навколо міськради, її охорони і у випадку можливого нападу терористів – оборони.

Навчання у міськраді

– Все це відпрацюється у повному обсязі. Наші військові повинні вміти діяти за умов конкретних загроз. Громадяни мають спокійно почуватися і знати, що у випадку нападу ворожих військ, бандитських угрупувань чи терористичних груп, солдати територіальної оборони Полтави спроможні дати відсіч намаганням противника посіяти безлад у нашому суспільно-політичному житті, – додав Лазарєв.

Заступник міського голови Полтави Віталій Нікіпелов розповів про те, що на ці навчання гроші виділялися виключно з Міністерства оборони України і жодної копійки з бюджету міськради не витрачено:

– Ще з минулого тижня проходять збори резервістів полтавського міського об’єднаного військового комісаріату. Рота охорони є підрозділом територіальної оборони. У особливий період її завдання – це охорона військомату та будівлі міськради.

Це фінансується за рахунок видатків міністерства оборони, – зазначив Нікіпелов.

Олександр Русін, представник Координаційної ради громадських організацій учасників АТО вважає, що держава врахувала гіркий досвід окупації Криму та Донбасу і створила підрозділи територіальної оборони:

– Що це дає? У батальйони тероборони призивають людей, які обмежено придатні для проходження військової служби. Їх записують до цих підрозділів, де вони проходять навчання.

Коли наші війська стримуватимуть агресорів, то бійці територіальної оборони охоронятимуть безпеку на місцях та протидіятимуть можливим атакам диверсійно-розвідувальних груп.

Якщо критично оцінювати діяльність таких батальйонів, то зрозуміло, що за умовні 5 хвилин всього цього не побудуєш. Хотілося і кращого обмундирування, і наявності штатних одиниць, – сказав Русін.

Олександр Русін також додав, що сьогодні не прийнято відповідного закону про службу в резерві. За його словами, розмови про це велися минулого року і керівництво Генерального штабу Збройних сил України напрацювало законопроект про службу в резерві.

Цей закон міг би дати наступне: люди, які пройшли бойові дії, могли би самі підписувати контракти з тими чи іншими військовими частинами. Ці військові мали би у своєму розпорядженні відповідну екіпіровку та у випадку навчань чи військової загрози, оперативно прибували у розташування військ.

З іншого боку – імплементація такого закону накладає на державу додаткові фінансові зобов’язання. Це і матеріально-технічні витрати, і соціальне забезпечення військових-резервістів.

Та все ж, на думку Олександра Русіна, діяльність батальйонів територіальної оборони і такі навчання – це є позитивний момент.

Нагадаємо, що сьогодні зранку у будівлі виконавчого комітету міської ради в рамках зборів резервістів роти охорони Полтавського об’єднаного військового комісаріату проходять навчання територіальної оборони.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Дуже добре, що такі заходи проводяться !

2017-07-05
Ольга
Відповіcти
0

Щось мені тривожно на душі стало. Стільки років не було військових навчань у державних установах. Будемо сподіватись, що це просто навчання!

2017-07-05
Марічка
Відповіcти
0

Я считаю правильным то, что каждый полтавчанин должен отстаивать свою землю, свою родину, свою Полтаву. И это не должно быть прописано в законе, это должно быть прописано в сердце!

2017-07-05
Станислав
Відповіcти
0

Пан Русін такий фантазер! Багацько хлопців тільки раді, що їх не взяли служити, а тут різко захочуть обороняти своє місто в разі чого? Та вони ж перші поїдуть з країни!

2017-07-05
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: