Корупція починається з кожного. У Полтаві обговорювали боротьбу з цим негативним явищем

Трибуна
2016-12-09

За ініціативи Головного територіального управління юстиції у Полтавській області на базі Полтавського юридичного інституту з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією відбувся Антикорупційний форум за темою «Україна без корупції!».

forum

У форумі взяли участь представники прокуратури, Національної поліції, обласної ДФС, Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, військового комісаріату, громадських організацій, студенти та викладачі Полтавського юридичного інституту.

Слово для відкриття було надано першому заступнику голови Полтавської ОДА Олегу Пругло.

Сам форум проходив у дуже цікавому форматі: запрошеним гостям демонстрували соціальні чи інформативні відеоролики, присвячені певним аспектам боротьби із корупцією, а вони, в свою чергу, доповнювали їх та коментували. Після цього до обговорення могли долучитися всі бажаючі

Серед піднятих питань були обговорені Світовий рейтинг сприйняття корупції, який складає міжнародна організація Transparency International, статистику щодо корупції в Україні за період від 2009 по 2016 рік, співпраця громадян з депутатами місцевих рад.

Свій коментар щодо індексу корупції надала начальник Головного територіального управління юстиції Ірина Пашко.

—Україна займає 130-те місце зі 168 позицій у Світовому рейтингу сприйняття корупції. Найменше корумповані у світі – Данія, Фінляндія та Швеція, — наводить статистику пані Ірина.

Pashko

Заступник голови Громадської ради про Полтавській ОДА Олександр Дербеньов, зокрема, прокоментував можливість вплинути на депутатів місцевих рад.

Реалізовуйте свою можливість ще й відкликати своїх депутатів. Можу однозначно сказати, що жоден проект з відкликання депутатів на даний час не реалізований. Чому? Тому що ми вважаємо, що це неможливо, але є важелі, які можна використовувати. Як використовувати? Через громадські об’єднання, через Громадські ради, які створені при кожній ОДА та інших відомствах, – нагадує Олександр Дербеньов.

Derbeniov

Також обговорювали роль органів прокуратури у боротьбі з корупцією, проблему проникнення корупції у всі сфери суспільного життя, питання протидії корупції в медичній сфері, протидію обігу фальсифікованої продукції як сфери, яка сприяє існуванню цього явища.

Кандидат юридичних наук, заступник директора Полтавського юридичного інституту Олександр Лемешко наголосив у своєму коментарі і на деякі правові аспекти боротьби із корупцією.

—Іноді порушується сама Конституція, коли здійснюється боротьба з корупцією. Порушується презумпція невинуватості: вказуються прізвища, посади, імена осіб, створюється певний дисонанс з іншим законодавством, – формулює одну з проблем Олександр Миколайович.

Lemeshko

Науковець наголосив, що при боротьбі з корупцією не можна забувати і про інші види злочинності, боротьба з якими є не менш важливою.

Питання корупції у військовій сфері, фінансування політичних партій, а також роль молоді у продовженні боротьби з корупцією теж були обговорені учасниками форуму.

Останнє відео, яке було присвячене заклику не закривати очі на прояви корупції, пропонувалося для коментування усім присутнім. Після цього усі присутні спробували зробити підсумок заходу.

Корупція – це хвороба, але хвороба виліковна. Корупція починається із кожного з нас, і кожен має допомагати нашій країні, нашому суспільству цю недугу подолати, – підсумовують результат учасники форуму.

Калюжний Костянтин
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: