Андрій Журжій: “Ми хочемо ліквідувати податкову міліцію”

0

14 жовтня до Полтави завітав народний депутат, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Андрій Журжій.

На зустрічі обговорювались питання щодо реформування Державної фіскальної служби, а також її особливості та очікувані результати.

журжий

Андрій Журжій (фото – facebook.com)

Ми поспілкувалися з Андрієм Журжієм. Він розповів нам детальніше про реформування.

К.Ш.: В чому суть податкової реформи 2015 року?

А.Ж.: Немає кінцевого варіанту, є варіант напрацювань. Тобто, окремо мінфін, окремо комітети, окремо ряд народних депутатів, у тому числі я маю свою концепцію на реформи. Взагалі, ідея – максимально спростити, зробити законодавство простим, без якихось зайвих трактувань. Розпочати реформу потрібно з реформування податкової служби. Тому що ми зможемо з вами написати кращий податковий кодекс, але без реформи служби не буде нічого. Ми хочемо максимально скоротити, прибрати, ліквідувати податкову міліцію. І за ключовими трьома податками: з одного боку зробити так, щоб конгрес відшкодовувався, а не «вимивався»; з іншого боку, прибуток залишити на розвиток бізнесу і платити тільки тоді, коли ви забираєте на споживання; і максимально знизити податки за заробітну плату для того, щоб вам було вигідно створювати нові робочі місця, щоб ви могли легалізувати ті робочі місця, які знаходяться «в тіні» і могли спокійно платити цим людям.

К.Ш.: Коли можна буде побачити суттєві зміни?

А.Ж.: Я думаю, що певно консолідовану позицію ви побачите в грудні місяці, не раніше. Ці зміни будуть, але фактично їх може і не бути, якщо рада не дійде згоди. Значна частина законопроекту зареєстровані в верховній раді і чекають розгляду.

К.Ш.: Чи стане наша країна більш привабливою для інвесторів із новою податковою системою? Чи будується вона з розрахунком на це?

А.Ж.: Система будується з розрахунком на те, що ми маємо усвідомити, що ми конкуруємо за інвесторів на міжнародному ринку. Відповідно, ми маємо побудувати систему, яка буде набагато вигіднішою для зовнішніх інвесторів у порівнянні з іншими країнами, і вигідною для України.

К.Ш.: Як вплине реформа на бізнес і на громадський сектор?

А.Ж.: Взагалі, ці питання пов’язані. Ми знову повертаємося до того, що вам буде вигідно вести власний бізнес, ви не будете відчувати впливу держави за допомогою реформування фіскальної служби і за рахунок зниження навантаження буде вигідно створювати нові робочі місця, буде вигідно створювати нові виробництва і фактично розвиватись.

К.Ш.: Чи не стане нова податкова система новим плацдармом для корупціонерів?

А.Ж.: Я думаю, що комітети і народні депутати зроблять все для того, щоб так не було.

Розмовляла Катерина Шевелєва.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018