Громадські організації учасників АТО підписали першу частину меморандуму про співпрацю

0

10 листопада представники 8-ми громадських організацій учасників АТО Полтавської області та  кандидат на посаду міського голови м. Полтава Андрій Матковський, підписали меморандум про співпрацю.  

????????????????????????????????????

Громадські організації представляли:

  1. Голова ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс» П.В. Ворона
  2. Голова ГО «Братерство учасників антитерористичної операції Полтавщини» В.П. Турпітько
  3. Голова ГО «УКРОП» О.М. Русін
  4. Голова Полтавської обласної філії ГО «Товариство ветеранів АТО» Д.В. Пономаренко
  5. Голова Полтавського обласного осередку ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» В.М. Мисник
  6. Заступник голови ГО «Асоціація Ветеранів та учасників АТО Полтавщини» В. В. Ямщиков
  7. Голова ГС «Центр реабілітації учасників бойових дій» В. О. Каспіч
  8. Голова Полтавської філії ГО «Українська Асоціація інвалідів АТО» А.В. Кошман

Учасники зустрічі наголосили на необхідності побудувати меморіальний комплекс загиблим бійцям АТО,  а сама угода передбачає, що в міській раді, перш за все, створяться всі умови, аби прийняти програму допомоги родинам загиблих воїнів. Планують створити депутатську комісію, котру очолить учасник АТО.

Кожного дня, зустрічаючись з родинами військовослужбовців, я дуже часто від них чув, що земельних ділянок немає.  Але ми ж були свідками, коли на останніх сесіях виділяли ділянки, у тому числі якимсь родичам. Для них земля є. Тож ми в угоді передбачили, що жодної земельної ділянки не буде нікому надано, до тих пір поки ними не будуть забезпечені службовці АТО, – наголосив кандидат на посаду міського голови Андрій Матковський.

Ми зібралися, щоб виконати всі вимоги бійців та тимчасово переміщених осіб. Запровадити мораторій на видачу земельних ділянок до повного забезпечення ними учасників бойових дій, (тобто, ніяка земля у Полтаві виділятись не буде, поки не будуть забезпечені всі бійці). Започаткувати щоквартальну матеріальну допомогу  сім’ям загиблих учасників АТО у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат. Завершити будівництво меморіального комплексу загиблим бійцям, –  сказав голова ГО «Братерство учасників антитерористичної операції Полтавщини» Віталій Турпітько.

Голова ГО «Братерство учасників антитерористичної операції Полтавщини» Віталій Турпітько

– Для учасників АТО на першому місті все ж таки стоїть земля, – наголосив Віталій Турпітько. – Паралельно потрібно також вирішувати питання створення реабілітаційного центру у Полтаві.

Свою думку, з цього приводу, висловив і учасник бойових дій Олексій, за позивним «Шрам», котрий ще у жовтні 2014 року обороняв Донецький аеропорт.

Я не є представником якихось громадських організацій, а звичайний рядовий боєць. Приїхав підтримати ініціативу – надати землі АТОшникам, створити меморіал пам’яті загиблим та допомоги при реабілітації, – сказав Олексій.

Громадські організації запропонували також і другому кандидату на посаду мера Олександру Мамаю долучитися до спільної справи та підписати цей меморандум.

Олена Костиря

20 липня 2018
19 липня 2018