Андрій Любка презентував у Полтаві свій роман «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан»

6

На теренах сучасної української літератури доволі рідко можна зустріти класичний роман-триллер у дусі Едгара Аллана По. Саме таким, на перший погляд, постає перед читачем роман Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», який сам автор представив у Полтавському краєзнавчому музеї.

Андрій Любка — молодий український поет та письменник, яскраво заявив про себе близько трьох років тому дебютним романом «Карбід», який яскраво виділявся завдяки своїй гостросоціальній іронічності.

— Моє знайомство з творчістю Андрія Любки розпочалось з його віршів. Коли я дізнався про твір «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», мене одразу ця тема зацікавила. Перш за все тому, що я сам аналітик. У процесі підготовки презентації я дізнався, що в Україні дійсно є аналітичний центр з такою назвою, правда в іншому місті, і ніяк не пов’язаний з подіями твору. Про те, чи є якісь інші цікавинки у творі, я думаю, краще запитати у самого автора, — говорить про книгу один з організаторів заходу Олександр Ткаченко.

Новий витвір письменника не став винятком та став логічним продовженням авторського стилю нової літератури. Сюжет книги «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан» розповідає історію про вбивство та реалії корумпованої української судової системи: молодий аналітик міжнародної компанії трагічно втрачає свою кохану та шукає шляхи помститись місцевому судді, який і став винуватцем смертельної аварії. Фанатам голлівудських фільмів може здатись, що історія списана з чергового фільму Стівена Сігала, Чака Норріса чи то Мела Гібсона… Але не поспішайте з висновками — це не класичний боєвик, а справжній психологічний трилер, який вдало маніпулює яскравими образами та відходить від стереотипів, інколи перетворюючи їх на оксюморон.

— На відміну від попереднього твору, цей роман сильно відрізняється своїми героями. Якщо у «Карбіді» герої пласкі та прямолінійні — в них є певна місія, то тут ніхто вже не «рубає» шлях на пряму, герої складні. Готуючись до презентації, читаючи різноманітні рецензії, критику та відгуки, а потім власне роман, я зрозумів на скільки складні та нетипові ці персонажі, — розповідає модератор та співорганізатор заходу Роман Коржик.

— За жанром це психологічний трилер. Адже мої улюблені фільми — це те, у яких щось постійно відбувається, ті, де існує певна емоційна напруга. Ми уявляємо собі певний світ, який розвивається та розкривається барвами, а потім останні хвилини абсолютно перевертають картину, і все стає з ніг на голову. Ми розуміємо, що насправді все було не так, потім повертаємось до окремих моментів та складаємо нову картину з цих розкиданих знаків, символів. Моїм завданням було створити фінал, який би змінював наше ставлення до героїв та сюжету. Оскільки це трилер, то у цьому творі мені хотілося показати внутрішній світ людини. Показати людську цілісність, цілісність існування та буття. Те, як це відлунює у людині з роками. Всі травми та риси характеру формуються з дитинства. Першим читачем книжки та моїм консультантом, ще в процесі написанні книги, був наш університетський викладач медичного факультету, який має психотерапевтичну практику. Мені дуже хотілося, аби цей персонаж був дуже фактурним, для того, аби читач зміг побачити цей світ та внутрішні конфлікти, якісь мотиви героя. Лікар, що допомагав мені та консультував, прочитавши книгу, залишився задоволеним, адже зміг відчути та зрозуміти персонажа. Навіть на презентації в Ужгороді прийшов та подарував 18-ти річний віскі, мені здається, що це комплімент, — описує своє бачення твору автор.

Після презентації всі охочі мали можливість придбати книгу з персоналізованим автографом автора. На завершення дійства організатори заходу «Meridian Poltava» проанонсували нові зустрічі з цікавими українськими письменниками та літераторами.

23 марта 2019
22 марта 2019
21 марта 2019