Аналітики перевірили використання порталу «Відкриті дані» місцевими радами Полтавщини

Трибуна
2019-07-12

Найчастіше порталом користується виконавчий комітет Кременчуцької міської ради.

Представники Всеукраїнської коаліції «Прозорі ради» у Полтавській області провели моніторинг використання органами місцевого самоврядування державним порталом «Відкриті дані». У коло дослідження потрапили сторінки Полтавської обласної ради, а також виконавчих комітетів Миргородської, Кременчуцької та Полтавської міськради.

Аналітики виявили, що усі вищевказані органи самоврядування створили особисті кабінети на порталі та завантажили відповідні документи. Зокрема, Полтавська обласна рада має на власній сторінці 10 документів, а виконком Полтавської міськради — 9. У свою чергу, в особистому електронному кабінеті виконавчого комітету Миргородської міськради знаходяться тільки 2 документи.

Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради завантажив на свій особистий кабінет 15 наборів даних.

Портал «Відкриті дані» є гарним інструментом, який забезпечує відкритість і прозорість органів влади та місцевого самоврядування. Коаліція «Прозорі ради» сприяє реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов’язкового оприлюднення переліків наборів даних, визначених Постановою Кабінету міністрів України, — відмітив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Єдиний державний веб-портал відкритих даних — український урядовий веб-сайт, створений з метою зберігання публічної інформації у формі відкритих даних та забезпечення надання доступу до неї широкому колу осіб за принципами, визначеними у Міжнародній хартії відкритих даних, до якої Україна приєдналася у жовтні 2016 року.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Трибуна
2019-07-12
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: