Аналітики перевірили стан оприлюднення публічної інформації місцевими радами Полтавщини

Найбільше наборів даних оприлюднено виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» органи місцевого самоврядування зобов’язані  оприлюднювати і регулярно оновлювати публічну інформацію у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

Перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню, вимоги до формату і структури таких наборів даних, періодичність їх оновлення визначено постановою Кабінету міністрів України. 

Аналітики ГО «Інститут аналітики та адвокації» провели моніторинг щодо оприлюднення наборів даних органами місцевого самоврядування на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.. У коло дослідження потрапили сторінки Полтавської обласної ради, а також виконавчих комітетів Миргородської, Кременчуцької та Полтавської міськради.

Аналітики виявили, що усі вищевказані органи самоврядування створили особисті кабінети на порталі та завантажили відповідні документи. Зокрема, Полтавська обласна рада має на власній сторінці 10 наборів даних, а виконком Полтавської міськради – 9. У свою чергу, в особистому електронному кабінеті виконавчого комітету Миргородської міськради знаходяться тільки 2 набори даних.

Виконавчий комітет Кременчуцької міської ради завантажив на свій особистий кабінет 15 наборів даних.

«Портал відкритих даних є інструментом, що забезпечує відкритість і прозорість органів місцевого самоврядування. Разом з тим, на сьогодні є значна частина розпорядників публічної інформації, які не виконують вимоги законодавства та не оприлюднюють інформацію. А тому ми поставили перед собою завдання максимально сприяти реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов’язкового оприлюднення переліків наборів даних, визначених Постановою Кабінету міністрів України», – відмітив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Єдиний державний веб-портал відкритих даних — український урядовий веб-сайт, створений з метою зберігання публічної інформації у формі відкритих даних та забезпечення надання доступу до неї широкому колу осіб за принципами, визначеними у Міжнародній хартії відкритих даних, до якої Україна приєдналася у жовтні 2016 року.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: