Аналітики перевірили доступ жителів до засідань місцевих рад

У Полтавській обласній раді діє спеціальний порядок допуску на її засідання.

Аналітики провели аналіз Регламентів рад на предмет доступу до засідань. Крім того, на практиці вони перевірили доступність до приміщення сесії шляхом виїзду на засідання.

Як виявилось, кожен полтавець та миргородець можуть вільно відвідати сесію міської ради. Як зазначили аналітики, у Регламенті відсутні обмеження. Вона проводиться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на ній, крім випадків, передбачених законодавством.

Натомість у Полтавській обласній раді діє спеціальний Порядок забезпечення належних умов роботи депутатів обласної ради під час пленарних засідань сесій та участі у них громадян. Зокрема, заборонено вхід до зали у верхньому одязі, а допуск у приміщення здійснюють співробітники Управління поліції охорони в Полтавській області за встановленою процедурою. У свою чергу, присутні в залі не повинні у будь-який спосіб перешкоджати веденню і перебігу пленарних засідань та виступам.

«У приміщенні Полтавської обласної ради заборонено вдаватися до вигуків, тенденційних оплесків, невмотивованих переміщень по залу та блокувань. Також не можна гучно розмовляти по телефону, вживати образливі висловлювання, жести та непристойні слова на плакатах, банерах, закликати до незаконних дій тощо», – зазначив консультант з юридичних питань Вячеслав Курило.

Слід відмітити, що Регламент Кременчуцької міськради містить норму, що частково обмежує права громадян у доступі на засідання ради. Якщо у відповідному секторі сесійної зали відсутнє вільне місце, громадянин не може потрапити на засідання.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: