АМКУ відкрила справу проти «Полтаваобленерго» з приводу закупівель трансформаторів

0

У Полтавському АМКУ розпочали справи проти ПАТ «Полтаваобленерго» стосовно порушення конкурентного законодавства при проведенні конкурсу з придбання трансформаторів через відкриті торги.

Під час відкритої адміністративної колегії АМКУ

Під час відкритої адміністративної колегії АМКУ

До Полтавського АМКУ звернулося Слідче управління ГУ Національної поліції в Полтавській області, яке проводить досудове розслідування щодо привласнення коштів та зловживання службовим становищем посадових осіб ПАТ «Полтаваобленерго». На його основі тервідділення досліджує ринок закупівель товарів, робіт та послуг на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до результатів дослідження, у березні минулого року це підприємство провело закупівлі робіт з модернізації та реконструкції об’єктів енергокомпанії, які передбачали придбання трансформаторів через відкриті торги. Загальна вартість цієї процедури закупівель становить 82 млн 302 тис 199 грн.

Тервідділення виявило ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПАТ «Полтаваобленерго» та учасників процедури закупівлі — ТОВ «Енерджі Сервіс», ТОВ «Енерджі Інжиніринг» та ДП «Мекомсервіс».

Так, дії ПАТ «Полтаваобленерго» призвели до того, що ТОВ «Енерджі Сервіс» та ТОВ «Енерджі Інжиніринг» отримали можливість перемогти у торгах не завдяки власним досягненням, а внаслідок невідповідних законодавству дій замовника. Цим спотворені принципи конкуренції, які є необхідною умовою під час проведення торгів (конкурсів).

В АМКУ вважають, що дії ПАТ «Полтаваобленерго», ТОВ «Енерджі Сервіс», ТОВ «Енерджі Інжиніринг» та ДП «Мекомсервіс» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. А саме — вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.

Тому Полтавське АМКУ розпочинає провадження по чотирьох справах за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПАТ «Полтаваобленерго» та її учасників по кожному лоту окремо.

В АМКУ обіцяють провести грунтовне дослідження справи. Про це повідомив голова тервідділення Володимир Оніщенко:

— Наше дослідження охопить період з 2013 по 2016 роки. Ми візьмемо до розгляду усі кримінальні справи, які були надані правоохоронними органами. Також звернемо увагу на інвестиційні програми «Обленерго», які закладені у вартості кіловату електроенергії. Потрібно чітко розуміти, виконувалися вони чи ні.

Також у АМКУ пообіцяли дослідити пов’язаність учасників інших тендерів «Обленерго» із власниками компаній-переможців торгів на придбання трансформаторів.

Прес-служба Полтавського тервідділення АМКУ

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018