АМКУ упорядкував ціни за місце на ринках Полтави

0

У Полтавському АМКУ прийняли рішення по формуванню цін за місце на ринках Полтави. КП «Полтава-Сервіс» отримав рекомендації. А на ТОВ «Полтава-Союз» у АМКУ наклали штраф.

Володимир Оніщенко

Володимир Оніщенко

— Для підприємців, які орендують торгові місця, вартість оренди зростає на 28%. Вона вища, ніж при отриманні земельної ділянки, на якій розташований комунальний ринок, в суборенду, зазначив голова тервідділення Володимир Оніщенко.

У Полтаві діє 24 ринки, 14 з них — комунальні. Земельні ділянки, на яких вони розташовані, Полтавська міська рада передала в аренду КП «Полтава-Сервіс». Але це підприємство безпосередньо здійснює діяльність тільки на двох з них («Браїлки» та «Речовий»). На інших підприємці протягом минулого року діяли на підставі договорів про співробітництво або надання ринків в суборенду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем і орендарем. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Договори про співробітництво та суборенду землі по суті є однаковими. Вони передбачають рівні умови торгівлі на орендованих місцях. Але КП «Полтава-Сервіс» включило у договори про співробітництво вартість оренди землі, 20% ПДВ та 8% рентабельності.

Тервідділення рекомендувало комунальному підприємству привести ціни за місце на ринку у відповідність до чинного законодавства.

Окремо у АМКУ прийняли рішення стосовно діяльності ТОВ «Полтава-Союз», яке також завищувало вартість оренди торгових місць на комунальних ринках міста.

АМКУ упорядкував ціни за місце на ринках Полтави

АМКУ упорядкував ціни за місце на ринках Полтави

Справа розглядалася стосовно необґрунтованої вартості 1 кв.м торговельного місця на ринках «Південний» та «Сінний». Тервідділення з’ясувало, що ТОВ «Полтава-Союз» зловживало монопольним становищем при наданні торгових місць в оренду на ринку «Південний».

Під час розгляду справи товариство не надало доказів обґрунтованості витрат наданих в калькуляціях розрахунку розміру плати за надання в оренду одного квадратного метру торгової площі.

Також при розрахунку калькуляцій розміру плати врахована рентабельність 30%, що суперечить чинному законодавству. Враховуючи ці фактори, вартість 1 кв.м торговельної площі у середньому завищена до 50%. Тервідділення наклало штраф на товариство – 68 тис. грн.

Провадження по ринку «Сінний», у зв’язку з недоведеністю вчинення ТОВ «Полтава-Союз» порушення законодавства про захист економічної конкуренції, закрито.

Директор товариства направив лист до відділення з проханням відкласти винесення рішення, оскільки в цей час він перебуває у відпустці. Але голова Полтавського АМКУ відхилив це прохання.

— Зважаючи та ті події, які відбуваються в Полтаві, розгляд даних справ не можна відкладати в жодному разі. Ринки можуть сколихнути в будь-який момент і ми не можемо бути заручниками цієї ситуації. Міська рада повинна навести лад у своїх комунальних підприємствах. Вартість торгового місця має бути обґрунтованою, а не як комусь заманулося, – зауважив Володимир Оніщенко.

За матеріалами прес-служби Полтавського обласного тервідділення АМКУ

Коментувати

20 березня 2018