Американці підтримують профспілковий рух на Полтавщині

0

25 лютого відбулася прес-конференція на тему захисту трудових прав у Полтавській області. Учасники зустрічі оголосили про створення обласного відділення Конфедерації вільних профспілок України, зокрема представили його голову – депутата облради Олександра Трухіна.

DSC_0251_1033x689

Трістан Масат; Михайло Волинець; Олександр Трухін

До Полтави завітали голова КВПУ Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець та гість зі Сполучених Штатів Америки Трістан Масат зі своєю помічницею. Він є представником профспілок США в Україні, Молдові та Білорусі, а також – директором програми Центру солідарності Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок (АФП-КВП).

На прес-конференції обговорювали розвиток профспілкового руху на Полтавщині, зокрема мова велася про необхідність побудови соціального діалогу між працівниками, роботодавцями та представниками влади. Говорили про сьогоднішні установчі збори Полтавського обласного об’єднання Конфедерації вільних профспілок України. Представники з 28 первинних профспілкових організацій вирішили створити регіональне об’єднання, щоб ефективніше захищати права трудівників, а також відстоювати їхні інтереси в рамках соціального діалогу з органами місцевої влади. Визначили основні виклики у своїй роботі та шляхи їх подолання.

Михайло Волинець, який відзначив активну діяльність незалежних профспілок Полтавщини, наголосив на необхідності створення територіального об’єднання профспілок.

– Радянські профспілки створили в ті часи, коли в документах комуністичної партії було записано, що «профсоюзи – це школа комунізму». В документах профспілок було записано, що вони являються помічниками керівників підприємств. Тобто профспілки допомагали роботодавцям експлуатувати робітників при певних радянських гарантіях.

Зараз, ми знаходимося в стані розвитку капіталізму, і ці старі профспілки виявилися не здатними захищати людину. Незалежні ж профспілки формуються не зверху як у СРСР, а знизу, – зазначив голова КВПУ Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Трістан Масат акцентував увагу на солідарній підтримці, яку надають американські профспілки Україні та запевнив, що його організація готова допомагати профорганізаціям Полтавщини.

– Бажаю успіхів у вашій роботі, – сказав він. – Це дуже важливо – створити таку територіальну організацію для захисту трудівників регіону. Вважаю, що демократія не може існувати без сильних профспілок. Зверніть увагу, що успішні демократичні країни мають сильний профспілковий рух. На мою думку, ви робите набагато важливішу роботу, ніж, скажімо, політичні партії. Для демократії діяльність профспілки – важливий елемент, – зазначив Трістан Масат.

Олена Костиря

Коментувати

19 березня 2018