Паралельний слалом під Полтавою: навіщо українським гірськолижникам альтернативні змагання

Світлана Варвянська
13:02 | 07 лютого 2017
0

Біля сотні гірськолижників – дітей, аматорів та ветеранів спорту – взяли участь у І етапі Кубку Українського гірськолижного клубу на спусках Сорочиного Яру, що під Полтавою. Ми запитали в одного зі співзасновників УГК, майстра гірськолижного спорту Антона Фалтинського, чим були цікавими ці змагання.

  1. В Україні зараз майже не проводяться заїзди для аматорів та ветеранів-гірськолижників. Лише для чинних професійних спортсменів – Федерацією гірськолижного спорту. Фактично, зараз УГК – єдиний клуб в Україні у форматі громадського об’єднання, який проводить подібні заходи кілька разів на рік. Іноді ще на Буковлі такі влаштовують, але для своїх. Хоча запит на любительські змагання є. Навіть якщо ти давно “зав’язав” із професійним спортом, або взагалі вирішив не робити гірські лижі справою свого життя і катаєшся “для себе”, іноді все-таки скучаєш за особливою атмосферою змагань, за драйвом перемог, за тим, щоб час відчасу збиратися разом. Ну і можливість час від часу змагатися змушує тримати себе в формі і працювати над результатом. Зараз прагнемо, щоб в Україні з’явилося більше громадських спортивних об’єднань, у тому числі – з гірськолижого спорту. І в Європі, і в США таких – тисячі. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки лише гірськолижних асоціацій – більше трьох сотень. Тому змагання для любителів та ветеранів проводяться майже кожні вихідні. Це і є дієва підтримка здорового способу життя.
Змагання з гірських лиж

Змагання з гірських лиж

  1. Під Полтавою УГК проводить змагання вперше. Потрібно було знайти аргументи, щоб ветерани спорту й аматори з усієї України приїхали сюли. Всі ж хочуть кататися на довгих трасах. А в нас таких немає. Аргументом стали змагання з паралельного слалому. Їх проводять вкрай рідко, бо вони потребують специфічних умов: довжина траси – не більше 300 м, твердий сніг, достатня кількість підйомників, філігранна робота суддів. Всього цього вдалося досягти під Полтавою. Паралельний слалом став найбільш видовищним етапом змагань. Ця дисципліна шалено популярна на всіх гірськолижних змаганнях у Європі, а в Україні досі залишається рідкістю. Федерація гірськолижного спорту за 15 років не спромоглася провести змагання з паралельного слалому жодного разу.
  2. Найстаршим спортсменам на цих змаганнях – більше 70 років. Ветерани приїхали з Києва і показали далеко не найгірший результат. Також були спортсмени з Полтави, Харкова, Маріуполя, Дніпра, Львова. Наймолодший учасник – Нікіта Рожков. Йому всього 4 роки. Звісно, хлопчик спускався “плугом”, тобто пригальмовуючи, і на трасі його вів за собою батько. Ми дозволили це як виняток із правил. Проте малюк зумів доїхати до фініша. А кілька старших учасників змагань були дискваліфіковані, бо не змогли правильно пройти всі “ворота”.
Траса

Траса

  1. Проведення таких заходів – справа поки що неприбуткова. Основні витрати несуть спонсори та співорганізатори клубу. Цього разу один старт вартував 200 грн.. Однак не для всіх. Безкоштовно змагалися тренери та учні полтавської споршколи ім.Бутовського і взагалі всі діти, а пенсіонери платили половину вартості. Якщо врахувати, що одна палка “воріт” коштує біля 40 євро, і під час спусків вони часто ламаються, то ясно, що заробити на організації таких змагань дуже проблематично. Але це і не є основною метою їх проведення. Цього разу платити за оренду траси нам не довелося. Основні витрати – призи для учасників та зарплата для суддівської команди.
  2. Щоб стати чемпіоном-гірськолижником, не обов’язково тренуватися на гірських спусках. Полтавських трас цілком достатньо. Головне, щоб було місце для відпрацювання правого і лівого поворотів, наполеглевість і готовність працювати навіть понад силу. Випускники спортшколи ім.Бутовського успішно це доводять. Вже більше 20 років вона є однією з найкращих в Україні.
Змагання з гірських лиж

Змагання з гірських лиж

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: