«Акушер», «медбрат», «санітар»: введення нових позначень для чоловіків-медиків

Найменування всіх посад та професій медичних працівників вноситимуть до трудової книжки, трудового договору та інших документів у чоловічому або жіночому роді. Тобто чоловіків записуватимуть як «акушер», «медичний брат» та «санітар». Детальніше про перелік назв тут.

У системі охорони здоров’я значна частина професій прописана лише у жіночому роді. Насправді ж чоловіки працюють і акушерами, і медбратами, однак в їхніх трудових книжках записано «акушерка» чи «сестра медична». Згідно з даними опитування, яке провела Уляна Супрун наприкінці листопада у Facebook, 90% учасників проголосували за зміни назв професій.

Нові назви професій затверджені наказом МОЗ України від 10.04.2019 №805 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я. Відповідні зміни набудуть чинності після внесення змін до Національного класифікатора професій – приблизно через декілька місяців.

Чоловіки у медичній професії є, але відповідні назви для своєї роботи у Національному класифікаторі професій мали далеко не всі. Це цілий пласт робіт, про які чоловікам в трудові книжки та інших документів записували як «сестра-господиня», «головна медична сестра» і «акушерка», – розповідає Супрун.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Хай скоріше вносять, чоловіки більші специ ніж жінки тому ї записи маю бути відповідними.

2019-04-12
Іуланія
Відповіcти
0

Не, это совершенно не нужно, я считаю

2019-04-12
Сексист
Відповіcти
0

А тим у кого вже внесено, будуть виправлять? Смішно звучить)))

2019-04-12
Лорік
Відповіcти
0

І я перший раз про це чую. Хоча.А шо тут такого, дискримінація,так дискримінація. Чоловікам і зп більші і посади кращі.

2019-04-12
Віола
Відповіcти
0

Який ужас,невже це так було в 21 столітті.

2019-04-12
Валя
Відповіcти
0

Як це було записано в чоловіка – посада “акушерка”?))))

2019-04-12
Ганна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: