Акція до Дня боротьби з туберкульозом: у центрі Полтави встановили пересувний флюорограф

0

25 березня на Театральній площі у Полтаві організували роботу пересувного флюорографу. Акцію провели до Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом.

Акція до Дня боротьби з туберкульозом: у центрі Полтави встановили пересувний флюорограф

Акція до Дня боротьби з туберкульозом: у центрі Полтави встановили пересувний флюорограф

Організували та втілили ініціативу Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер, БО «Світло надії», управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради за участі волонтерського загону УМСА.

– Для нас проведення таких щорічних акцій вже стало традицією. Варто розуміти, що у нашій країні проблема захворювання на туберкульоз є актуальною. У нас  з 1995 року визнана епідемія. Здебільшого люди знають, що проходити такі обстеження необхідно. Показником того, що люди усвідомлюють актуальність  проблеми і зацікавлені в обстеженні є кількість  бажаючих пройти обстеження, – зауважив виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко.

Максим Демченко

Максим Демченко

У ході акції волонтери роздавали поліграфічну продукцію та проводили анкетування. Анонімно полтавці давали відповідь на 8 питань. Якщо у результаті було 3 і більше позитивних відповідей, то опитуваному радили пройти обстеження. Результат опитування зовсім не означав, що людина інфікована туберкульозом, але нехтувати власним здоров’ям не варто, тим паче, що обстеження можна було пройти на місці не затративши багато часу.

4

Загалом обстеження пройшли 108 полтавців. Організатори повідомляють, що всі обстежені полтавці – здорові, патологічних змін  не виявлено.

2

Довідково: В Україні в 1995 році зареєстрована епідемія туберкульозу, яка і донині невпинно прогресує. За роки епідемії показник захворюваності збільшився в 1,7 рази, смертності – у 1,5. Кількість хворих складає близько 1,4 населення України.

1

На Полтавщині традиційно відзначається місячник по боротьбі із туберкульозом з 1 березня по 1 квітня. У його рамках проводять ряд інформаційних заходів та акцій з метою привернути увагу наседення до цього захворювання.

Коментувати

19 березня 2018