Активісти розповіли про інструмент пошуку прихованих інтересів

2

У Полтаві презентували антикорупційний інструмент «Приховані інтереси». Розробниками проекту стали представники ГО «Антикорупційний штаб».

Сервіс повинен допомогти журналістам-розслідувачам та громадським активістам у пошуку інформації щодо фірм, пов’язаних з депутатами та чиновниками. Серед додаткового функціоналу є автоматичний аналізатор документів, який порівнює документи, завантажені користувачем, з інформацією, що міститься у базі даних сервісу. У випадку наявності згадок у тексті про ту чи іншу фірму, пов’язану з політиками чи посадовими особами, система повідомляє про наявність у даної особи конфлікту інтересів.

—Після майдану перед представниками громадськості постала проблема протидії корупції у владній системі. Наша ГО розробила деякі інноваційні інструменти, які допоможуть боротись з корупцією не лише фахівцям, наприклад юристам чи економістам, а й навіть пересічним громадянам. Одним з таких інструментів є сайт «Приховані інтереси». Він допомагає знаходити факти та докази, коли топ-чиновник віддає великий державний чи міський підряд дружині тощо, — говорить голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.

Наразі проект функціонує у 10 обласних центрах України: Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Тернополі, Житомирі, Івано-Франківську, Кропивницькому та Полтаві. У планах запустити проект в усіх обласних центрах країни.

Також сервіс містить базу компаній, пов’язаних з українськими нардепами ВР та їх рідними. Загалом база містить інформацію про понад 5 тисяч компаній, які належать посадовцям та депутатам.

—Ми власноруч вносили інформацію до реєстру сервісу та перевіряли її на відповідність. Наразі у реєстрі наявна інформація про депутатів міської ради та їхніх родичів. Зокрема Олександр Мамай внесений до системи як екс-міський голова, оскільки судовий процес по цій справі ще триває. Ми внесли до системи інформацію про компанії, афілійовані до ряда депутатів полтавської міської ради — додає аналітикиня Наталія Норіцина.

Зокрема аналітики з’ясували, що  55% депутатів комісії з питань містобудування та транспорту причетні до пов’язаного з цим бізнесу, тож вони мають потенційний конфлікт інтересів. А у соціальній комісії, яка в тому числі займається охороною здоров’я та освітою, 50% депутатів пов’язані з фірмами, що працюють в суміжних з роботою комісії структурах.

Ресурс доступний за посиланням http://interes.shtab.net/ .

15 февраля 2019
14 февраля 2019