Агрохолдинг «Кернел» піднявся у престижному європейському рейтингу від агентсва Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило рейтинги агрохолдингу «Кернел», що має свої підприємства у Полтавській області.

Кернел Полтава

Про це повідомляється на сайті Fitch.

– В останні два роки Кернел демонстрував сильні результати роботи і підтримував хороший доступ до зовнішньої ліквідності, незважаючи на політичну та економічну невизначеність в Україні. Це пов’язано зі значним обсягом експортних операцій (96% виручки в 2016 фінансовому році) і, як наслідок, обмеженою схильністю рецесійної тиску на внутрішньому ринку, – пишуть аналітики.

Аналітики пишуть, що підвищення рейтингів відбулося після поліпшенням профілю ліквідності «Кернела» і забезпеченості обслуговування боргу в твердій валюті після рефінансування значної частини боргу за рахунок надходжень від емісії єврооблігацій.

Компанія поліпшила свою фінансову гнучкість після рефінансування боргу за рахунок п’ятирічних єврооблігацій на 500 мільйонів доларів.

Раніше рейтинг був обмежений рівнем «B» з огляду на ризики ліквідності через високу частку короткострокового боргу і залежності компанії від однорічних ліній передекспортного фінансування для покриття сезонних закупівель насіння соняшнику і зерна.

Після недавнього рефінансування основна частина боргу компанії є довгостроковою, що зумовило поліпшення коефіцієнта ліквідності до рівня більш 1,5x.

Fitch також підвищило Довгостроковий рейтинг дефолтного емітенту (РДЕ) компанії «Кернел» в іноземній валюті до рівня «B +», що на два рівні вище порогу країни України «B-», за рахунок поліпшення коефіцієнта обслуговування зовнішнього боргу компанії у твердій валюті після успішного рефінансування. Fitch очікує, що коефіцієнт обслуговування зовнішнього боргу Кернела у твердій валюті залишиться стійко вище 1,5 х на період від 18 міс. до 2 років протягом рейтингового горизонту.

– Можливе зниження прибутку: ми очікуємо, що скоригована нами показник EBITDA компанії в 2017 фінансовому році, як і в 2016 фінансовому році, буде підтримуватися хорошою врожайністю в сільськогосподарському сегменті і розширенням переробних потужностей після придбання заводу з переробки насіння соняшнику Creative. Однак ми вважаємо, що зниження річної EBITDA до 250-260 млн. дол. можливо починаючи з 2018 фінансового року в зв’язку з підвищенням витрат в рослинництві та з урахуванням більш консервативних припущень з врожайності в сільськогосподарському сегменті, – говорять аналітики.

Щодо емітентів та цінних паперів, зобов’язання за якими виконуються, рейтинги рівня «B» означають наявність значних кредитних ризиків, проте при цьому залишається обмежена «подушка безпеки». У наш час фінансові зобов’язання виконуються, проте здатність продовжувати виплати залежить від стійкої та сприятливої ділової і економічної кон’юнктури.

Довідково: Фітч Рейтинг (англ. Fitch Ratings) — одне з трьох провідних рейтингових агентств світу. Входить в групу компаній Fitch Group. Крім кредитного агентства, група включає компанію Fitch Solutions — компанія яка займається маркетингом продуктів та послуг Fitch Ratings. Крім того в групу входить Algorithmics — один із світових лідері в області оцінювання ризиків компаній.

Понад 60% акцій групи належить Fimalac S.A, штаб-квартира якої знаходиться у Парижі. Інші 40% акцій групи Fitch, належать американській медіа-групі Hearst Corporation.

Саме агентство «Фітч Рейтинг» має штаб-квартири у Лондоні та Нью-Йорку. Мережа представництв у більш ніж 50-ти країнах світу.

Агентство оцінює кредитний рейтинг позичальників у більш ніж 150 країн світу, за стандартизованою шкалою, здійснює дослідження і аналіз комерційних та державних організацій.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: