Африка, Америка, Австралія. Гройсман розповів, де Україна купуватиме вугілля

0

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначає, що Україна може купувати вугілля у ПАР, США й Австралії.

Вугілля

 – Ми зараз будемо його купувати за валюту. Це або Сполучені Штати Америки або Австралія або Південна Африка. Це надзвичайно серйозно – зазначив Гройсман.

Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим що Україна не закуповує російський газ. Гройсман відмітив що в Україні буде зростання видобування власного газу на пів мільярда кубів.

24,5 мільйонів тонн вугілля в рік потрібно Україні на теплові потреби. Такий прогноз був даний Міністерством  енергетики та вугільної промисловості.

У 2016 році Україною було закуплено 15,6 млн. тонн вугілля сумою 1 мільярд 467 мільйонів доларів Тим самим видобуток за рік зріс на 2,8% до 40,8 мільйонів тонн вугілля. Різкими темпами скорочується виробництво в Західній Україні – на 20-24%, при цьому на Донбасі зростає – Донецька область дала 9% приросту, а Луганська – 16%.

111

Як пише канал “112”,  запаси антрациту є лише в декількох країнах світу, серед яких Росія, Україна, Китай, Південна Африка, В’єтнам, США, Північна Корея, Південна Корея. Минулого разу ситуацію рятували закупівлі вугілля в Південно-Африканській Республіці (ПАР), також велися переговори з Казахстаном, однак антрацит звідти не надійшов. Щодо африканського вугілля розгорівся скандал через його якість та ціну. На початку 2016-го Насалик говорив, що Україна не буде закуповувати у ПАР “незрозуміле вугілля”, проте, судячи за даними Держстату, в 2016 країна все-таки продовжила закуповувати його в Африці.

 – Найближчим виробником антрациту є Росія, де Україна найбільше закуповує дефіцитного вугілля. З РФ у минулому році надійшло продукції на 906 млн доларів. При цьому середньозважена ціна за рік становила 85 дол./т. Це 61,78% від усього імпортованого вугілля. Такий показник тримається вже кілька років, змінилися лише обсяги. У 2013 році ми перерахували Росії 1,3 млрд доларів, що склало 65% від усіх поставок, – пише канал “112”. 

Зараз на другому місці за поставками – США. В Америці ми закупили в минулому році вугілля на 212 млн доларів (14,46% від усіх поставок). Крім того, з Канади надійшло вугілля на 94 млн доларів (6,43%). Інші 17,33% (на 254,308 млн дол.) імпорту припадають на Казахстан, Польщу, ПАР, Австралію. Ціна 1 тонни вугілля з ПАР у минулому році складала в середньому 60 доларів, що на 25 доларів дешевше, ніж у РФ і приблизно стільки ж, як і ціни на внутрішньому ринку. Американське вугілля обходиться дорожче – близько 112 дол./т, канадське – 106 дол./т, австралійське – 109 дол./т – це удвічі дорожче донбаського вугілля. У сусідній Польщі не набагато дешевше – 99 дол./т.

Євгеній Перепелиця

Коментувати

19 березня 2018