А що там у видавців? Актуальне чтиво, презентації та книжкові новинки квітня

0

Цього місяця видавці та письменники порадують читачів новими книгамі та їх презентаціями. Серед новинок – політичні бестселери, романтичні історії, відверта поезія та продовження презентацій українськими містами роману про лихі 90-ті запорізького письменника Павла Вольвача. Тож розповідь про книжкові новинки квітня – у цьому матеріалі. 

knigi

«Китайська модель. Політична меритократія та межі демократії»

Не все китайське є неякісним. Принаймні, політична думка та владні системи піднебесної заслуговують на увагу та детальне вивчення. Це можна зробити на основі політичного бестселеру, який цього місця стоятиме на полицях українських книгарень.

Як пише Yakaboo, книгу Деніела Белла «Китайська модель. Політична меритократія та межі демократії» українською мовою  ми можемо читати завдяки видавництву  «Наш Формат». Сама ж «Китайська модель» – про принципи, витоки та реалізацію меритократії — управління кращими.

Чому демократія дає збої? Які маються альтернативи демократичного режиму? Як працює механізм відбору в меритократичної системі? Які є можливості застосування «китайської моделі»?, – про все це можна дізнатися, прочитавши цю книгу.

Оглядачі додають, що «Китайська модель» — книга про альтернативний спосіб управління, показаному на прикладі Китаю та пишуть, що видання буде цікавим тим, хто цікавиться політологією, економікою, історією.

Відгук про цю книгу написав відомий політик Кевін Радд,  колишній прем’єр-міністр Австралії.

 – Це дуже провокаційна книга західного вченого, яка, за його власними словами, черпає своє інтелектуальне натхнення з конфуціанства… Головна перевага книги в тому, що вона показує як сучасна комуністична партія Китаю теоретизує свої традиції «політичної меритократії» в рамках так званої «китайської моделі, – говорить Рідд.

«Come back to лихі дев’яності»

Хочете повернутися у лихі 90-ті? Хм, ну тітушки та рейдери ще іноді сновигають мирними полтавськими вулицями, але краще з ними не зустрічатися, а взяти й прочитати новий роман Павла Вольвача «Сни неофіта».

snu_neofita_rew2

Як пише «Видавництво Старого Лева», яке цей роман видало, «Сни неофіта» – це соковита панорама життя, у яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині — молодий поет і журналіст Павло. Перед  читачем постає Запоріжжя 90-х, де  є усе: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. На сторінках роману легендарний поет-дисидент Холодний сусідує з авторитетом Медведем, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто, яке Вольвач вніс на мапу української літератури.

«Хотілося відтворити життя – це й був головний поштовх, – розповідає Павло Вольвач. –  У романі є хвацькі 90-ті роки, є Запоріжжя, є трохи схожий на автора головний герой, що із шпани-братви перетворюється на поета…  А ще тут є нові і старі друзі, які в чомусь теж «неофіти»: яскраві символи-типажі-характери доби, які повинні були зафіксуватися у слові. Пригоди, надії, веселі історії, зради, кохання, крах авторитетів і передчуття майбутнього. Життя, описане у книзі – вигадане, витворене уявою і, водночас, до останньої риски автобіографічне.  Навіть камера у райвідділку і схвальний лист класика. Вже не кажучи про поетичні перипетії чи поїздку з дисидентом Холодним до онука Махна в Гуляй-Поле. Хоча це могло бути зовсім по-іншому, з іншими людьми. Важливіше ось що: це – колективний портрет епохи, зафіксований поглядом учорашнього «вуличного хлопця».

Презентація цієї книги відбудеться цього місяця відбудеться у Львові. В березні з книгою вже познайомилися жителі Ужгороду та Вінниці.

«Поетичний БДСМ»

4 квітня кияни стали свідками презентації поетичної збірки Євгенії Чуприни «У шубі на стиглому тілі»

Усі, кому не байдужа доля світової літератури, добре знають, де збираються українські митці. І зокрема, де тусить еротична поетеса, гуру літературного БДСМ Євгенія Чуприна, котра оспівує в своїх віршах не так діяння Купідона, як сам кнайп-клуб «Купідон» та його славних відвідувачів. Не дивно, що презентація її збірки «У шубі на стиглому тілі» теж відбудеться в «Купідоні». Тим більш не дивно, що небезпечну місію видати цю книжку взяла на себе хуліганська «Люта справа» — рідне видавництво Чуприни, котре подарувало читацькому світові письменника Івана Семесюка і поета Артема Полежаку, – пишуть у «Лютій справі».

Ментальний конфлікт сходу і заходу

У квітні на полицях книгарень можна буде віднайти нову книгу бельгійки Натомб Амелі «Подив і тремтіння».

podyv_i_tremtinnja-1

Як повідомляє «Видавництво Старого Лева», цю книгу написала бельгійська письменниця Натомб Амелі. Переклад українською зробив Віктор Шовкун. За роман письменниця отримала премію Французької академії. Роман зображує конфлікт двох надзвичайно різних культур – східної та західної. Головна героїня книги народилася в Японії і через деякий час захотіла повернутися, щоб працювати в компанії в Токіо. Незважаючи на те, що дівчина намагається бути корисною, провалля ментальності постійно викликає певні неприємності та непорозуміння між роботодавцями. Авторка викликає у читача різні емоції – подив, сміх, радість та навіть співчуття в деяких випадках. Цікавий факт – авторка після закінчення університету працювала у великій компанії в Японії протягом року.

Трохи романтики…

Серед видавничих новинок «Клубу сімейного дозвілля» – найромантичніший твір 2011 року «Останній лист від твого коханого» Джоджо Мойєс. Цей роман  –  дві жіночі історії про пристрасть, перелюбство і втрачені можливості, які охоплюють сорок років.

КСД

Видавці пишуть, що цю книгу можна чекати вже наприкінці квітня.

 – Зім’ятий листок, на якому написано слова, що линуть із самого серця: ніжні, пристрасні, щирі… Вони вразили Дженніфер. Після жахливої автокатастрофи вона нічого не могла пригадати: ані обставини аварії, ані рідних, ані чоловіка. А ці рядки пробудили у її душі якусь згадку і…, – пишуть у «КСД».

Через півстоліття ці самі слова на пожовклому листку прочитала журналістка Еллі Говарт. Хто написав цього листа? Що сталося з коханою цього чоловіка? Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Еллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.

Колаж: Рузанна Давітян 

16 листопада 2018
15 листопада 2018