85% лікарів первинки працюють з Міжнародною класифікацією ICPC-2

45 регіональних тренерів, які з листопада минулого року вчать сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів користуватись ICPC-2, обоговорили результати впровадження Міжнародної класифікації.

Як зазначають у МОЗ, аналіз причин звернень допоможе більш ефективно вести медичну практику, а також допоможе приймати правильні управлінські рішення на національному рівні.

Наразі тренінги і практика впровадження ICPC-2 дає такі результати і висновки:

  • більше 85% лікарів первинної ланки по всій Україні пройшли тренінги із впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2;
  • застосування ICPC-2 спрощує ведення та управління медичною практикою;
  • ICPC-2 – це принципово новий підхід, який змінює стосунки лікаря та пацієнта і дозволяє комплексно підходити до здоров’я пацієнта, а не лише зосереджуватись на лікуванні окремого діагнозу;
  • лікарі по всій Україні ефективно співпрацюють з медичними інформаційними системами (МІС) і високо оцінюють реалізацію ICPC-2 в цих системах;
  • проведення тренінгів об’єднує лікарів та стимулює їх професійне зростання.

Під час дискусії регіональні тренери зазначили, що лікарі потребують практичних рекомендацій у вигляді «кейс-стаді» на паперовому носії для закріплення найбільш розповсюджених епізодів кодування. Такі рекомендації наразі вже знаходяться на фінальному етапі розробки і найближчим часом будуть доступні українським лікарям. Це реалізує МОЗ України за підтримки спільного проекту зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Впровадження класифікації ICPC-2 затверджено наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 ІСРС — це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Основним принцип системи — розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, яку можливо закодувати так як і процеси, які здійснив лікар, навіть якщо це телефонна консультація.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А так не понятна причина звернення? Чого люди звертаються до лікаря.

2019-06-09
Лілія
Відповіcти
0

Такий класифікатор покращить якість медичної допомоги і дозволить оптимально розпланувати ресурси ПМД у відповідності до потреб пацієнтів. Все юуде заноситися в базу і простіше буди відстежити ланцюг звернень. Це класно.

2019-06-09
Тамара
Відповіcти
0

Що це за така класифікація, не поняла…

2019-06-09
Іра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: