7 цікавих фактів про Чорногорію

Трибуна
2017-06-03

З червня 2017 року Чорногорія святкує свою 11 річницю незалежності. 21 травня 2006 року відбувся референдум де більше половини учасників висловились за здобуття повної незалежності від Белграда. 3 червня парламент проголосив Чорногорію незалежною від Сербів.

Зараз країна є одною з найвідвідуваніших українцями для туристичного відпочинку.

Perast town. Montenegro

Perast town. Montenegro

  1. Щоб залучити ще більше туристів, уряд країни прописав в конституції, що Чорногорія є «екологічним державою». У даний момент природоохоронними є 81 % території країни.
  1. У Подгориці знаходиться найкоротша вулиця довжиною 30 м у світі, на ній знаходиться один будинок. Також, в місті Котор є найвужча у світі вулиця, яка називається «Пустіть мене пройти».
Вулиця у Чорногорії

7 цікавих фактів про Чорногорію

  1. У Чорногорії знаходиться найвищий автомобільний міст Джурджевича Тара у Європі – 166 м, та найвищий залізничний міст на Балканах, який має 198 метрів, знаходиться на перегоні Белград-Бар.

Міст

  1. На півночі Чорногорії, в селі стаєнь, у повній самотності проживає близько 60 холостяків, які добровільно відмовилися від уз шлюбу.
  1. Річка Бояна єдина річка в світі, яка тече в обох напрямках. А ще раніше це була єдиная судноплавна річка в Чорногорії.

Бояна

  1. А ще в Чорногорії росте найстаріше на планеті оливкове дерево. Зростає воно у місті Бар. Вік дерева на думку вчених перевищує 2000 років.

Бар

  1. Клімат Чорногорії теж намагається здивувати. Тут є село, яка вважається самим дощовим місцем у Європі. Знаходиться вона на горі Орьен.

Аліна Сторож

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: