Сквер на Рибальському та пляж на Зеленому острові: об’єкти, які реконструюють на Леваді та Подолі

Сквер на провулку Рибальському (Левада) та пляж на Зеленому острові – два проекти, які перемогли у полтавському Бюджеті участі у 2016 році. Але грошей, передбачених для переможців, на реконструкцію не вистачило. Сьогодні журналістам розказали, як виглядатимуть об’єкти, коли їх таки реконструюють за кошти міського бюджету.

Пляж

Пляж

Сквер на провулку Рибальському (Левада) та пляж на Зеленому острові – два проекти, які перемогли у полтавському Бюджеті участі у 2016 році. Але грошей, передбачених для переможців, на реконструкцію не вистачило.

– До мене звернулися мешканці Левади і поскаржилися на стан скверу на Рибальському. Мовляв, не прибраний, занедбаний. Тоді я порадила їм подаватися на Бюджет участі. Вони так і зробили: підготували проект, зібрали голоси. Однак 100 тисяч гривень, які мав отримати проект, для повноцінної реконструкції все одно не вистачило б. Тому ми додали цей об’єкт до міської Програми реконструкції парків та скверів, – розповідає секретар міськради Оксана Деркач. Сьогодні вона показувала журналістам зони відпочинку, які реконструюють на Леваді.

Оксана Деркач

Оксана Деркач

На реконструкцію скверу цього разу виділили з міського бюджету вже 2 мільйони гривень. Зараз проект проходить державну експертизу. За законом, вона може тривати до 45 діб. Потому почнуться роботи. Поряд – РАЦС Подільського району, тому тут планують передбачити можливість для молодят робити фотографії, відпочивати з гостями. Також має бути дитячий майданчик. Згідно з ескізом, новий сквер матиме приблизно такий вигляд:

Сквер

Сквер

Сквер

Сквер

Сквер

Сквер

Сквер

Сквер

– На етапі підготовки документів для реконструкції виявилося багато неочікуваних нюансів. Наприклад, цей сквер не перебував на балансі комунальників міста, тому тут і не прибирали. Наразі вже вдалося внести його до переліку зелених зон, а після реконструкції об’єкт приймуть на баланс, – пояснює пані Деркач.

Сквер

Сквер

Поряд гудуть вантажівки та асфальтові катки. Секретар міськради пояснює: приводити до ладу сквер, залишивши ями на дорозі поруч та розбиті тротуари, було б нелогічно. Однак це – абсолютно окремі проекти. Дорожнє покриття відновлюють у рамках проекту капітального ремонту ділянки від будинку №36 по бул. Б. Хмельницького до будинку №20 на провулку Рибальському. Міському бюджету це обійдеться у майже 7 мільйонів гривень.

Наступний об’єкт – пляж на Зеленому острові. Тут він був завжди, розказує полтавець Анатолій.

– Хлопчаком бігав купатися сюди. Тут завжди був пісок, а ще човном можна було переплисти на той берег за три копійки, – каже літній чоловік. – І пісок тут теж був. То потім міська влада його занедбала.

Зелений острів

Зелений острів

Тут якраз працює екскаватор – знімає шар грунту, щоб замінити його піском. Також тут обіцяють зробити кабінки для перевдягання, доріжки, побудувати туалет. А головне – облаштувати пандуси, щоб люди на інвалідних візках також могли спускатися у воду і повноцінно відпочивати на пляжі.

Зелений острів

Зелений острів

– Цей пляж важливий тим, що знаходиться на цьому березі Полтави, і доступ сюди полегшений для маломобільних груп населення. У 2016 на Бюджеті участі він отримав 500000 грн на реалізацію. Але грошей було замало. Наразі з міського бюджету виділено мільйон гривень на роботи тут, – каже Оксана Деркач.

Зелений острів

Зелений острів

Утім, цих грошей теж може не вистачити – на будівництво туалету. Тому на одній з найближчих сесій міських депутатів секретар проситиме про виділення ще 500 000 грн. Згідно з існуючими планами, реконструкцію завершать у вересні. Тож користуватися пляжем полтавці зможуть вже влітку наступного року.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: