5 цікавих фактів про вітер

Історія людини тісно пов’язана з вітром. Саме він приводив у рух вітрильні кораблі і лопаті млинів. Попутного вітру бажаємо ми один одному і сьогодні. І при цьому впевнені, що все буде добре у справах і в житті. 15 червня на нашій планеті відзначається Всесвітній день вітру. Ініціаторами створення такого незвичайного, на перший погляд, свята стали Європейська асоціація вітроенергетики та Всесвітня рада з енергії вітру.

1. Найсильніші вітри в Сонячній системі дмуть на планеті Нептун. Це планета славиться своїми бурями і швидкими вітрами, які завжди дмуть тільки в західному напрямку, проти обертання планети. Максимальна швидкість, яку заміряли вчені на Нептуні — 2 200 км/год.

2. При певному поєднанні параметрів навколишнього середовища виникає рідкісний метеорологічний феномен, коли вітер скачує сніг в рулони. Накопичення снігових шарів відбувається як при ліпленні сніговика, тільки рулони зазвичай мають циліндричну форму і часто бувають порожніми всередині. Щоб сніжний рулон почав формуватися, земля повинна бути вкрита скоринкою льоду, сніг має бути вологим і пухким, а швидкість вітру — досить великою, щоб підняти товщу снігу.

3. Кожне торнадо — ексклюзивне в природі. Кожне з них має своє звучання, запах, тон, вид. Два однакових ви просто не знайдете в навколишньому середовищі. Все залежить від речей, які торнадо несе, по якій місцевості і грунту. Дивовижний факт, але деякі люди, що побували в осередку смерчу, вижили.

4. Камікадзе — так називають японці «божественний вітер». Це тайфун, що пройшов два рази по території цієї країни в 1274 і 81 роках. Він розірвав весь флот хана Хубілая, якому належала монгольська армада, біля берегів нинішньої Японії.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Про планету Нептун не чула, а про вітри так тим більше.

2019-06-16
Танюшка
Відповіcти
1

Люблю фільми про торнадо.

2019-06-15
Тіна
Відповіcти
1

Вітер люблю, особливо у жарку погоду

2019-06-15
Ольга
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: