5 цікавих фактів про цукор

Ми підібрали для вас цікаві факти про цукор, оскільки він є однією з найбільш популярних приправ у світі, його як і раніше використовують при виготовленні більшості продуктів харчування. І у той час, як багато хто з нас намагаються скоротити споживання цукру, він залишається дуже важливим інгредієнтом в кулінарії.

1. Чому маленький солодкий шматочок цукру називають білою смертю? Справа в тому, що він, як не дивно, виводить з організму дуже важливі поживні речовини — в першу чергу, кальцій. Саме тому є небезпека розвитку карієсу і руйнування кісток. Через цукор виникають і деякі види м’язової атрофії і артрити. Також надлишок цієї речовини в організмі викликає ще і захворювання крові, аж до гемофілії.

2. Продовжуємо наші цікаві факти про цукор. Однак, залишивши в спокої ці «кошмари», можна з упевненістю сказати, що цукор — універсальний продукт, який присутній в тому чи іншому вигляді в культурі багатьох країн. Чому універсальний? Та тому, що він може не тільки підсолоджувати їжу, але його також можна додавати і в різні соління й заготовки.

3. Джерелами цукру зазвичай служать цукровий очерет і буряк. Ще при відкритті європейськими мандрівниками Америки трапився справжній цукровий бум, пов’язаний з вирощуванням цукрового очерету. Довгий час, цей продукт залишався дуже дорогим, оскільки вирощувався на плантаціях і потім перенаправлявся через океан. Дешевим аналогом виявився буряк, який можна було вирощувати не в таких примхливих погодних умовах.

4. Ще один цікавий факт про цукор: які види цукру нам відомі? Зазвичай це — цукровий пісок і рафінад (або кубики). Однак є і пилений цукор — той, що зазвичай відпилюють від цукрового брилу. Існує ще й льодяниковий цукор, який можна приготувати навіть у звичайних домашніх умовах (він відмінно допомагає при застудних захворюваннях).

5. Солодовий цукор зазвичай отримують з рису або проса і тисячоліттями саме цей вид і використовується в Японії. Зазвичай при виготовленні дитячого харчування, а також у процесі випічки здоби. А в Китаї прийнято виготовляти кандіс, який буває трьох сортів — білий, темний або жовтий. Процес його виготовлення дуже трудомісткий: сироп виварюється близько десяти днів, потім промивається у вапняній воді і висушується. Результатом такої трудомісткої роботи стають гранули, які будуть довше розчинятися у воді, ніж інші види цукру. І, нарешті, у жителів Південного Сходу Азії прийнято вживати в якості підсолоджувача золотисту тягучку Ягер, яка може бути упакована ще й у плитки. Такий цукор виробляється з соку цукрової пальми і дуже приємний на смак.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Я без цієї приправи не уявляю свого життя.

2019-07-02
Ксюха
Відповіcти
0

А я б дописала ще один факт – про нашу зупинку Цукрові,як вона стала цукровою, це вже легенда)))

2019-07-02
Олена
Відповіcти
0

5 пункт найбільш цікавий. Ну Китайці й не шукають легких шляхів.

2019-07-02
Даша
Відповіcти
0

Я колись цукор-рафінад їла прямо так, було бідне дитинство)

2019-07-02
Тамара
Відповіcти
0

В мене язик не повертається назвать цукор приправою))))А воно ж таки так)

2019-07-02
Ілона
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: