5 цікавих фактів до Дня Незалежності України

24 серпня 1991 року депутати Верховної Ради УРСР вперше заспівали гімн Січових стрільців по завершенню засідання, а за незалежність України голосували навіть комуністи. До 28-ого дня народження України пропонуємо добірку цікавих фактів про події, які цьому передували та чим запам’яталися перші роки вже Незалежної України.

  • 1 грудня 1992 року — дата офіційного народження інтернету в Україні: в цей день було офіційно зареєстровано національний домен «.ua». А перший офіційний мобільний дзвінок в Україні, який 1 липня 1993-го у прямому телеефірі національного телебачення здійснив тодішній президент Леонід Кравчук тривав 40 секунд. Телефонував голова держави нашому послу в Німеччину, поставивши декілька формальних запитань. Кравчук використовував апарат «Моторола Associate-2000» вагою близько 400 г і ціною приблизно $2000.

  • 15 днів, а саме із 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і запроваджена Указом президента Леоніда Кучми нова валюта — гривня. Тоді стабілізація економіки та інфляції дозволила запровадити гривню. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня прийом і обіг карбованців було припинено.
  • 161 статтю та 15 розділів має Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року. Тоді президент Леонід Кучма вночі замкнув депутатів і не випускав із Ради, доки не було знайдено усіх компромісів та не було проведене результативне голосування
  • Леонід Каденюк став першим українським космонавтом, який здійснив політ на американському шаттлі «Колумбія». Політ у космос тривав із 19 листопада по 5 грудня 1997 р. На борту Каденюк виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох, – так вивчали вплив стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка.

  • 6.14 м — світовий чоловічий рекорд українського легкоатлета, олімпійського чемпіона Сергія Бубки у стрибках із жердиною, що встановлений в італійському Сестрієре 31 липня 1994 році. Цей рекорд досі ніхто не перевершив.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: