5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

1

Райони Полтавщини, а у майбутньому об’єднані територіальні громади, отримують значні дивіденди від видобутку газу на їхній території. Але щодо роботи газовидобувних компаній розповсюджується багато неправди. 

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

1 неправдивий факт. Через видобуток газу псується грунт

Робота з буріння та видобутку газу не має жодного відношення до родючого шару землі. Будь-яка компанія перед початком роботи знімає його. А після закінчення повертає назад. Аналогічні операції проходять при прокладанні трубопроводів від свердловини. Адже підприємства зацікавлені і далі працювати у регіоні та створювати комфортні умови для його мешканців.

Газ не перебуває у рідкому стані та йде забетонованими трубами. Тому під час видобутку просто фізично не може розлитися та забруднити родючий шар землі. Якщо б це було можливо, усі газовидобувні райони області давно б потерпали від відсутності врожаю. А так Лохвицький район, який має одні з найбагатших надр, в той самий час отримує і високі аграрні показники.

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

2 неправдивий факт. Видобуток газу забруднює атмосферу

Факели, які палають над свердловинами, несуть атмосферні викиди. Але їхнє горіння — тимчасовий процес. Факел запалюється під час початку роботи свердловини, а також час від часу у разі виробничої потреби. Але такі випадки можуть наставати і раз у кілька років.

Компанії зацікавлені у збереженні екології. Адже їхні працівники — це місцеві мешканці. А співпраця та взаєморозуміння із громадами дозволять їм і надалі перебувати на території та працювати.

3 неправдивий факт. Видобуток газу може спустошити колодці

Вода залягає на глибині 20-80 метрів. А газові пласти на кінцевій глибині буріння — 5,5 кілометрів. Жодного зв’язку між ними немає. Тому газ жодним чином не може вплинути на воду, як і вода на газ.

Крім того, важливо розуміти технологію видобутку газу. Свердловина — це забетонована труба. Тому під час буріння і видобутку, вода залишається на місці і не може будь-куди перетекти.

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

5 неправдивих фактів про видобування газу на Полтавщині

4 неправдивий факт. Процес видобутку газу руйнує будівлі навколо

Законодавство України забороняє розміщувати свердловини на відстані меншій, ніж 500 метрів від житлових будинків. Це санітарні норми, дотримання яких — обов’язок для будь-якої компанії. Цієї відстані достатньо, щоб не відчувати дискомфорту. В іншому випадку місцеві мешканці можуть скаржитися на роботу газовидобувних підприємств до відповідних інстанцій.

Крім того, компанії використовують обладнання з глушниками. Процес видобутку не створює шуму та вібрацій. В іншому випадку, через їх зависокий рівень не витримало б саме обладнання, яке перебуває в епіцентрі видобутку.

5 неправдивий факт. Газовидобувні компанії забирають землю у людей

Газовидобувна компанія може лише орендувати землю на основі договору. Будь-яких інших механізмів її отримання в користування в Україні не існує. В іншому випадку, недобросовісні підприємства наштовхнулися б на санкції з боку держави та не змогли б продовжувати свою роботу.

Крім того, будь-який договір має свій строк. Після його закінчення підприємство має віддати землю її володільцю назад. А до того повернути її у початковий вигляд.

Прес-служба Полтавської ОДА

Нагадаємо, що на Полтавщині знову знизилися ціни на автогаз, а також у Полтаві підвищився показник якості газу.

Коментувати

1 Коментар
Василь
• 10:56 | 23 вересня 2017

НЕ колодці а колодязі

Відповіcти
22 березня 2018
21 березня 2018