5 найрідкісніших тварин планети

Під критичною загрозою вимирання перебувають 2427 видів тварин, в тому числі панди, орангутанги, горили, полярні ведмеді, слони і кити. Але сьогодні ми хочемо розповісти вам про п’ять найрідкісніших тварин нашої планети, які знаходяться в зоні найбільшого ризику.

Яванський носоріг

Чисельність: близько 60 особин

На сьогоднішній день яванський носоріг — найрідкісніший великий ссавець на Землі. Невелика популяція (близько 60 особин) живе в дикій природі тільки в національному парку Уджунг-Кулон в Індонезії. Раніше яванський носоріг заселяв велику частину Азії: тварина мешкала в Північно-Східній Індії, а також в М’янмі, Таїланді, Камбоджі, Лаосі, В’єтнамі та на індонезійських островах Суматра і Ява.

Яванський носоріг сягає 4 метри в довжину і 1,7 метри у висоту, його вага перевищує 2 тонни, на темно-сірій шкірі присутні складки, які створюють видимість броні. Цей вид дуже схожий на однорогого індійського носорога, чисельність якого також досить мала (всього близько 600 особин).

Далекосхідний леопард (амурський барс)

Чисельність: близько 80 особин

На межі зникнення перебуває багато великих кішок, але амурський леопард — найрідкісніша з них. За останні п’ять років вдалося збільшити чисельність популяції цих тварин з 30 до 80 особин. Більша частина леопардів мешкає в російському Приморському краї, хоча раніше амурські барси заселяли весь Корейський півострів і кілька провінцій Китаю.

Вивчення далекосхідного леопарда проводиться тільки безконтактними методами в заповідниках. Колір шерсті тварини залежить від пори року: влітку забарвлення хутра набуває більш яскравий і насичений відтінок, але характерні плями залишаються незмінними. Леопард також відрізняється гострим зором, який дозволяє побачити жертву на відстані до 1,5 кілометра.

Какапо (совиний папуга)

Чисельність: 154 особини

Какапо — єдиний в світі папуга, що не літає. У 2016 році вилупилися 47 пташенят цього виду, що стало рекордом за весь час спроб зберегти какапо. Совиний папуга мешкає лише в південно-західній частині Південного острова Нової Зеландії. Зоологам відомі всі особини виду, у кожного папуги навіть є ім’я. Зараз на планеті живуть 73 самки і 81 самець какапо.

Папуга має зелено-жовте оперення і веде нічний спосіб життя. Ці птахи дуже доброзичливі і добре ладнають з людьми. Раніше представники корінного народу маорі часто тримали їх в якості домашніх вихованців. Какапо — один з найбільш довгоживучих птахів на землі: тривалість життя такого папуги становить понад 90 років.

Рудий вовк

Чисельність: близько 250 особин

Після десятиліть винищення рудих вовків фермерами по всьому континенту, в 1980 році Служба охорони рибних ресурсів і диких тварин США нарахувала лише 20 представників цього виду, що мешкають в дикій природі. Відразу ж була відкрита програма з порятунку рудого вовка. Сьогодні в заповідниках Північної Кароліни проживає близько 200 особин, а в дикій природі на сході штату — ще близько 50 вовків. Раніше руді вовки населяли більшу частину сходу США, від Пенсільванії до Техасу.

Руді вовки за розміром менші за європейських сірих, у них коричнева шерсть з рудуватими плямами на вухах і морді. Вовки живуть зграями по 5-8 особин, найбільш активні в сутінках, а з приходом дня стають невловимі, ​​так як уникають людей.

Вакіта

Чисельність: 30 особин

Вакіта, або каліфорнійська морська свиня — найрідкісніший морський ссавець на планеті. Тварина виявлена ​​в 1958 році і дуже швидко опинилася на межі вимирання через незаконний рибальський промисел у Каліфорнійській затоці. Браконьєри полювали не на свиней, але тварини траплялися в пастки, призначені для лову риби, тому з 2015 року зяброві мережі були строго заборонені.

Вакіта рідко потрапляла в поле зору вчених. Найчастіше ці тварини зустрічаються поблизу берега на мілководді, але швидко ховаються, якщо помічають наближення човна. Вакіта — найменший представник морських свиней: рідко досягає більше 150 сантиметрів в довжину, а вага тварини складає близько п’ятдесяти кілограмів. Навколо очей у вакіти є темні кільця, а від рота до грудних плавців тягнеться темна смуга.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

А як какапо пересувається, ходить? Так ногі якісь короткі.

2019-06-14
Віка
Відповіcти
0

Леопарда і не видно та тому фоні. Не люблю такі принти,а киця симпатична)))

2019-06-14
Іра
Відповіcти
0

Які лапочки , як їх уберегти від зникнення.

2019-06-14
Каміла
Відповіcти
0

Совиний папуга -це якась мішанина між татом і мамою)))Сова підгуляла)))

2019-06-14
Катя
Відповіcти
0

Носороги виглядають як з часів неандертальців. Такий допотопний в них дизайн.

2019-06-14
Артем
Відповіcти
0

Тюнінгу не підлягають 🙂

2019-06-14
Валентина
0

Останні новини:

Читайте також: