5 найкрасивіших алфавітів світу

За останні 2500 років латинський алфавіт став настільки популярним, що придушив писемність народів, які колись домінували над римлянами. Тим не менше більше двох мільярдів людей як і раніше використовують інші формати писемності, а деякі з них виявляють по-справжньому вражаючу майстерність ручної роботи. Ми зібрали 5 найбільш естетично привабливих алфавітів світу.

Бірманська (М’янма)

Бірманський алфавіт складається з круглих форм, які завжди малюються за годинниковою стрілкою. Незважаючи на те, що загроза зникнення цієї писемності незначна порівняно з іншими учасниками нашого рейтингу, зараз бірманський алфавіт найчастіше використовується тільки під час священнодійств, а в повсякденному житті замінюється на хінді і навіть латинську систему письма.

Сингальська (Шрі-Ланка)

Вважається одним із найбільших алфавітів в світі, нараховуючи понад 50 фонем. Хоча в сучасній писемності використовується тільки 38 фонем. Ця мова, що є рідною для половини населення Шрі-Ланки (це майже 10,5 млн жителів), викладається в буддійських монастирях і школах. Через низький рівень географічного поширення вона знаходиться під загрозою зникнення.

Грузинська (Грузія)

Розташована між Туреччиною і Росією Грузія має власний алфавіт і мову, які знаходяться під загрозою зникнення через широке розповсюдження російської мови. Грузинський алфавіт демонструє елегантність, схожу з арабською, в поєднанні з дитячою простотою, вираженою в округлих кривих.

Тагальська (Філіппіни)

Походить з індоєвропейської групи. Тагальська залишалась домінуючою системою письма на Філіппінах до приходу іспанців. Спочатку колонізація змінила лише певні аспекти алфавіту. Але потім іспанська стала офіційною мовою Філіппін, що завдало смертельного удару по традиційній системі письма.

Ханакарака (Індонезія)

Спочатку виникла на острові Ява, система письма ханакарака почала поширюватися на сусідні острови і отримувати регіональні варіації. У 19-му і 20-му століттях неодноразово робилися спроби стандартизувати алфавіт, але ці зусилля були перервані японською окупацією в часи Другої світової війни, коли використання листа ханакарака було заборонено. З тих пір алфавіт був витиснений латинської системою письма.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Думаю, ними зараз не користуються, це якісь алфавіти давні.

2019-06-17
Дмитро
Відповіcти
0

Оце я понімаю алфавіт, кружечок до кружеча як малюнки. Шо там можна розібрать?( Видно дуже вумні люди,хто таке читає.

2019-06-17
Оксана
Відповіcти
0

Як оте все можна розрізнять і читать?)))

2019-06-17
Зігмунд
Відповіcти
0

А хто сказав, шо вони красіві?))

2019-06-17
Олександр
Відповіcти
0

Як там можна шось понять)))?

2019-06-17
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: