Еко-активіст продовжує судитися з міською владою через байдужість до проблеми небезпечних відходів

Полтавський еко-активіст Сергій Антоненко вже місяць судиться з міською владою, щоб вирішити проблему збору та утилізації небезпечних твердих побутових відходів у місті.

Небезпечні побутові відходи

Небезпечні побутові відходи

Це – кілька кілограмів батарейок, які екологічний активіст Сергій Антоненко приніс на свято «Паркові забави». На такому прикладі в еко-зоні дітям та дорослим пояснювали, наскільки небезпечними є деякі види побутових відходів та що кожен з нас може зробити, щоб зменшити ризики. Зокрема, обмежити придбання та використання небезпечних речей, а також сортувати їх для переробки, а не просто викидати у смітник. Правда, переробляти наразі можливо зовсім не все.

Уже близько місяця Сергій Антоненко судиться з Полтавською міською радою, вимагаючи визнати незаконною її бездіяльність щодо організації збирання, вивезення та утилізації небезпечних відходів у складі побутових відходів, і забезпечити процес збирання та вивезення. При цьому спирається на ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з яким визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами належить до виключної компетенції місцевих рад. Вважає при цьому, що така бездіяльність місцевої влади порушує його права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Сьогодні відбулося вже четверте судове засідання у справі. Відповідач – представник міськвиконкому Юрій Кривохижа – попросив у суду надати час для пред’явлення додаткових документів у справі, що з’явилися нещодавно. Адже 24 травня на сесії депутати проголосували за створення у місті пунктів збору відпрацьованих ртутних ламп, термометрів, батарейок та надання повноваження КАТП-1628 їх утилізувати. Не зважаючи на протест зі сторони позивача, суддя частково задовольнила клопотання представника відповідача, продовживши на 20 днів термін підготовчого засідання. Протягом цього терміну обидві сторони усе ще можуть надавати додаткові документи. При цьому наступне засідання суду відбудеться 8 червня 2018 року.

– Рішення міськради всіх вимог законодаства все одно не задовольняє, – вважає представник позивача, адвокат Ірина Висота.

Під час перерви у судовому засіданні

Під час перерви у судовому засіданні

– Моя вимога – не лише створити пункти збору небезпечних побудових відходів, що передбачається цим рішенням, а й на конкурсних засадах визначити юридичну особу, яка займатиметься вивезенням або навіть утилізацією їх, маючи для цього всі необхідні технічні можливості. До сьогодні ртутні лампи, наприклад, яких у Полтаві досить багато, ДСНС без жодних конкурсів передавало одній юридичній особі, яка не має технічних можливостей для їх безпечного зберігання і, тим більше, утилізації. Кажуть, що ці лампи потім відвозять на спеціалізоване підприємство у Львів. Але чи дійсно фірма-посередник робить саме так, достеменно невідомо, – говорить Сергій Антоненко.

Довідково. Під небезпечними відходами, згідно з законодавством України, маються на увазі:

  • ртутьвмісні відходи (люмінесцентні енергозберігаючі лампочки, ртутні (медичні) термометри тощо);
  • оргтехніка, комп’ютери / комп’ютерна техніка, офісна, побутова та електронна техніка, хімічні елементи живлення, електроно-променеві трубки – кінескопи (бій скла електронно-променевих трубок – кінескопи) тощо;
  • медичні відходи (голки, шприци, системи, пробірки, ампули, наконечники, рукавички, бинти, рентгенівська плівка тощо);
  • фармацевтичні відходи (прострочені, непридатні ампули, пробірки, таблетки, мазі, розчини, лікарські препарати / ліки тощо);
  • покришки відпрацьовані (автомобільні, велосипедні тощо);
  • та інші небезпечні відходи.
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: