Куди ідуть твої податки: демонтаж кіосків, металевих гаражів та інших незаконних тимчасових споруд

Майже півмільйона гривень за три роки (2018-2020) збираються витратити на демонтаж незаконних тимчасових споруд: збірно-розбірних металевих гаражів, МАФ (малих архітектурних форм), антипаркувальних засобів, шлагбаумів, спеціальних конструкцій для розміщення зовнішньої реклами, вивісок, вказівників у Полтаві.

Демонтаж

Демонтаж

На демонтаж тимчасових споруд у Полтаві за три роки планують витратити 492,6 тис.грн. Сума орієнтовна, так само, як і кількість об’єктів, які підпадають під демонтаж. Тобто, у процесі реалізації можливі зміни. До того ж, окрім бюджетних, планують залучати гроші суб’єктів господарювання, а простіше – власників об’єктів, вивісок, зовнішньої реклами та ін…

Розробники вважають, що так вдасться запобігти розміщенню незаконних ТС на території міста, а також впорядкувати міській простір. Яскраво «зашиті» фасади старовинних будівель, величезні вивіски, за якими не видно архітектурних принад, та вітрини на півбудинку з тортами із підгузків точно не викликають бажання фотографуватися на їх фоні. Позбавлення ж від цих елементів, вірогідно, підвищить туристичну привабливість міста, сприятиме збереженню історичного та формуванню сучасного міського середовища.

Що порушено

Наразі навіть центральні вулиці тисячолітнього міста мають доволі захаращений вигляд: об’єкти сезонної торгівлі, хаотичні МАФи, рекламні конструкції… Велика кількість із них встановлені з порушенням вимог чинного законодавства України, Правил благоустрою Полтави:

  • відсутні паспорти прив’язки ТС, інші дозвільні документи;
  • закінчення терміну дії паспорту прив’язки;
  • самовільне розміщення МАФ, ТС;
  • невідповідність розташування ТС паспорту прив’язки, будівельним нормам, стандартам і правилам;
  • невідповідність місця розташування ТС комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності від 04.12.2013 «Про затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Полтава»;
  • відсутність документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, на якій розміщено ТС (МАФ).

Втрата містом зовнішньої привабливості – не єдина проблема. Прилегла територія часто засмічена твердими побутовими відходами, пошкоджені зелені зони. Такі тимчасові споруди створюють незручні і небезпечні умови для людей: обмежують прохід до зупинок громадського транспорту, встановлені на інженерних мережах, на тротуарах, перешкоджають роботі екстрених та комунальних служб, а технічний стан багатьох рекламних об’єктів прямо загрожує здоров’ю та життю людей. У 2017 році інспектори з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста склали 712 протоколів про незаконне встановлення тимчасових споруд та рекламних конструкцій.

Демонтаж: коли і скільки

За інформацією розробників програми, налічується щонайменше 56 тимчасових споруд та близько 30 рекламних конструкцій, які необхідно негайно демонтувати. Ми обов’язково з’ясуємо і розкажемо вам, про які об’єкти йдеться. Відшкодувати витрати на демонтаж та приводити місце розташування тимчасової споруди у належний стан повинен власник. Якщо, звісно, його особу можна встановити. До робіт залучатимуть підрядні організації, а бюджетні кошти на автопослуги з демонтажу планують витрачати так:

2018 рік – 162,6 тис грн на демонтаж: 27 тимчасових споруд (павільйонів, кіосків, лотків), 19 металевих гаражів, 10 шлагбаумів та інших антипаркувальних засобів, 30 рекламних конструкцій;

2019 рік – 165 тис грн на 27 тимчасових споруд (павільйонів, кіосків, лотків), 19 металевих гаражів, 10 шлагбаумів та інших антипаркувальних засобів, 30 рекламних конструкцій;

2020 рік – 165 тис грн. на рівно таку ж кількість об’єктів.

Демонтаж

Демонтаж

Тобто, навіть з однакового на три роки переліку об’єктів зрозуміло, що ці дані коригуватимуться. Однак в який бік – неясно.

Утім, очікується, що кінцевий результат програми за три роки виявиться ще значнішим, ніж наведені вище цифри: 223 демонтованих тимчасових споруд та 212 демонтованих рекламних засобів.

Вірогідно, розрахунок на те, що власники незаконних тимчасових об’єктів братимуться до їх ліквідації власними силами, не чекаючи безпосередньої участі міських комунальних служб.

(Інфографіка – Тетяна Домненко)

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: