451 особу у Полтавській області навчили протидіяти торгівлі людьми

Зріс рівень одноразової виплати особам, які отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Зараз вона становить майже 5 тисяч гривень.

Світло надії

Світло надії

Співпраця між посадовцями, правоохоронцями та спеціалістами БО “Світло надії” на Полтавщині дозволяє боротися з торгівлею людьми максимально ефективно. Протягом 1,5 року після підписання відповідного меморандуму в області виявлено 13 постраждалих від торгівлі людьми. З них 8 постраждали від трудової міграції, 1 — від сексуальної експлуатації та 2 — від примусового жебрацтва. Попри усталені стереотипи про те, що у рабство можна потрапити, лише намагаючись працевлаштуватися за кордоном, п’ятеро з постраждалих зазнали трудової експлуатації на території України. Постраждалі від жебрацтва — випускники інтернатів, яких примушували жебракувати силою, побоями та погрозами. Одного з них навіть викрали. Мають особливості психічного розвитку, а тому є уразливою категорією, представники якої рідко коли можуть відстояти свої права.

– На цьому прикладі наочно видно плюси нашої взаємодії, адже поліцейські, які виявили постраждалих, точно знали, куди повинні їх доставити і де їм точно нададуть допомогу, – пояснив виконавчий директор БО “Світло надії” Роман Дрозд.

Наразі він очолив робочу групу, яка відслідковуватиме, наскільки ефективні заходи з протидії торгівлі людьми проводяться в області і поширюватиме досвід успішних районів та ОТГ на інші.

У “Світлі надії” постраждалим допомагають реінтегруватися у суспільство: відновлюють втрачені документи, сприяють у працевлаштуванні, забезпечують одягом, гігієнічними засобами, продуктами, а іноді й надають тимчасовий притулок.

Статус потерпілого від торгівлі людьми оформили уже 5 осіб, для шостої процес триває.

– Не всі постраждалі йдуть на це. Однак зараз держава зробила значний крок — розмір одноразової допомоги збільшено втричі, тобто майже до 5 тисяч гривень. Це дуже серйозна сума для людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, – пояснює провідний спеціаліст БО “Світло надії” Ольга Гришко.

У рамках співпраці протидії торгівлі людьми навчання пройшла 451 особа. Проведено 15 дво- і триденних тренінгів для поліцейських, представників органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та держслужбовців, надруковано 5000 буклетів, 1000 плакатів та ін. інформаційної продукції.

– Без участі громадських організацій, у першу чергу, БО “Світло надії”, у координації роботи та в самому процесі багато проектів було б складно або й неможливо реалізувати. Ми врешті побачили, що питання протидії людьми стосується не лише чиновників, що поряд є люди, яким також небайдуже. Наших можливостей, наших повноважень інколи недостатньо, щоб проводити роботу, яку вважаємо за потрібне. І саме тоді нам допомагають сертифіковані спеціалісти з цієї організації, яка, крім того, має підтримку і міжнародних донорів, – пояснила Наталія Шкоденко , заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Світло надії

Світло надії

Розказала, що управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтави готується для проведення тендеру на закупівлю соціальних послуг — тренінгів для учнів професійно-технічних ліцеїв та коледжів щодо запобігання торгівлі людьми.

– З 1 січня 2017 року вступив у дію оновлений за європейським зразком Єдиний словник товарів, робіт і послуг. Там прописана така послуга, як організація заходів, конференцій та ін.. Поставника цих послуг обиратимуть через систему Прозорро, чітко пропишуть всі умови участі. Треба сказати, що Полтавщина в цьому, як і в багатьох інших проектах, стане першопрохідцем. Це тому, що ми маємо таку потужну громадську підтримку і не боїмося зробити крок вправо-вліво. Потім наш досвід беруться запроваджувати інші регіони,

– каже Шкоденко.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: