“Військово-польовий арт” у Полтаві

Виставка використаних військових атрибутів, перетворених на арт-об’єкти, відкрилася у Полтавському краєзнавчому музеї.

Виставка

Виставка

Різьблені скрині з-під снарядів, розписані квітами маскхалати та гільзи, мотанки у камуфляжному вбранні – у Полтаві відкрилися виставка «Віськово-польовий арт». Серед митців, які представили свої роботи – і майстер народної ляльки з Полтави Наталія Свиридюк. До проекту вона долучилася у 2015 році. Весь цей час як волонтер допомагає фронту:

– На той момент це було для мене дуже нове, я дуже переживала, щоб не образити бійців, не зачепити їхні почуття, бо все-таки вони там воюють, а ми творимо свої військові арт-об’єкти тут, на мирній території. Хотілося, щоб це була не просто поробка, а дійсно серйозний витвір мистецтва. Так народилася оця мотанка, Покрова. Вона наче тримає білий рушник над головами наших бійців – як захист. Вона вбрана у камуфляж, як вся наша Україна, яка зараз воює. Але крізь камувляж проступає вишиванка – знак того, що життя все одно переможе.

Виставка

Виставка

Автор ідеї – сержант полку спеціального призначення «Київ» Павло Ротар. До війни він мав досвід організації різних виставок та презентацій. Абсолютно невійськова людина, він, щойно потрапивши на війну, у відстріляних гільзах та пустих ящиках з-під зброї побачив арт-об’єкти.

– Ось цю гільзу бійці передали мені з Карачуна, це поблизу Слов’янська. Я вже зразу знав, що попрошу майстриню з Дніпропетровщини прикрасити її петриківським розписом. Але коли я зазирнув всередину, то побачив там осині соти. Це стало для мене ніби квітесенцією свого проекту. Все живе прагне жити і творити, життя є всюди, воно завжди перемагає, – каже Ротар.

Виставка

Виставка

Разом з бойовими побратимами Павло Ротар почав збирати використані «прояви війни» і привозити на мирну Україну, а вже тут їх передавали митцям. За два роки до проекту долучилося близько 130 майстрів народної творчості. За цей час відбулося вже 28 виставок, у тому числі – у зоні проведення АТО. У краєзнавчому музеї виставку демонструватимуть кілька тижнів. На ній – чимало робіт саме полтавських митців.

– Основна концепція – показати наш український ліризм, нанести мотиви традиційного українського мистецтва на атрибути війни і цим показати, що навіть у такому страшному чи важкому, як війна, можна віднайти красу, що краса завжди переможе, а прагнення до життя – сильніше за силу смерті.

Виставка

Виставка

Через мистецтво уже переосмислили майже три сотні військових експонатів. Однак час від часу в експозиції з’являються нові об’єкти. Адже війна триває.

(відео – Сергій Котелевець)

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: