На Полтавщині 70% вартості путівки в оздоровчий табір відшкодовують з бюджету

0

Середня вартість путівки у табори Полтавської області для батьків становить 1000 грн.

Дитячий оздоровчий табір

Дитячий оздоровчий табір

Паспорт, свідоцтво про народження, ідентифікаційний код, довідка про склад сім’ї — ось і всі документи, що потрібні, аби отримати часткове відшкодування вартості відпочинку дітей у дитячих оздоровчих таборах на Полтавщині. Компенсацію може отримати будь-яка родина, незалежно від кількості дітей та рівня доходу сім’ї. Її сума — 70% від вартості путівки, але не більше 1-2 прожиткових мінімумів.

– З обласного бюджету на ці потреби вже виділено субвенцію у 8 мільйонів гривень. Хоча ми вже бачимо, що цих грошей недостатньо, і будемо просити про дофінансування програми. Кошти надходять у міста та райони відповідно до потреб. Однак лише туди, де частково готові відшкодовувати вартість і з місцевих бюджетів також. Загальний принцип — сума батьківської доплати повинна бути не більше 1000 грн. Для цього також наполягаємо, щоб частково вартість путівки компенсували роботодавці, – пояснює Наталія Шкоденко, заступник начальника обласного управління з питань сім’ї, молоді та спорту.

Дитячий оздоровчий табір

Дитячий оздоровчий табір

Програма стартувала минулого року. Тоді участь у ній взяло 17 дитячих оздоровчих таборів Полтавщини, зараз — 24. Усі вони працюватимуть 21 день. Для України це був повністю новаторський проект.

– До того розраховувати на неповну оплату вартості путівки у нас могли діти пільгових категорій: сироти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних родин. Діти з благополучних повних сімей залишалися поза увагою. Але ж реальність така, що, коли у тата мінімальна зарплата, у мами — теж, то родина з двома, наприклад, дітьми живе на 5,5 тисяч гривень на місяць. А путівка у табір коштує від 4000 до 6000 гривень. Ясно, що вони не можуть собі її дозволити, – розказала Шкоденко про причини появи програми.

Цьогоріч за прикладом Полтавщини діють у Рівненській та Донецькій областях. Але на Рівненщини розраховувати на часткову компенсацію можуть лише діти пільгових категорів, а на Донеччині компенсуютьодин прожитковий мінімум.

На Полтавщині найдалі пішов Диканський район: окрім зазначеного, діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, з особливими потребами, з багатодітних родина, а також діти бійців АТО відпочивають повністю безкоштовно.

Коментувати

19 листопада 2017
18 листопада 2017
17 листопада 2017