Як працюватиме Національна служба здоров’я: інфографіка

Світлана Варвянська
10:05 | 13 травня 2017
0

В.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, що таке Національна служба здоров’я та як вона працюватиме.

Національна служба здоров'я

Національна служба здоров’я

Національна служба здоров’я – це державна фінансова інституція, яка разом із Міністерством охорони здоров’я забезпечуватиме функціонування системи охорони здоров’я, зазначає Уляна Супрун. МОЗ розробляє принципи, за якими НСЗУ працюватиме, а національний страховик купуватиме медичні послуги громадянам за їхні податки. Тобто жодних додткових фінансових навантажень українці не понесуть. Принаймні, поки що.

НСЗУ – не українськ “придумка”. Аналоги НСЗУ є в багатьох країнах. У Великій Британії вона працює вже майже 70 років, і за страховкою від National Health Service лікуються навіть мільйонери. Бо це надійно. Така сама модель працює у Норвегії, Італії, Іспанії, Канаді, Бразилії, Польщі та Хорватії.

Національна служба здоров'я

Національна служба здоров’я

У Державному гарантованому пакеті медичних послуг будуть чітко встановлені тарифи покриття – частина вартості послуги, за яку сплачуватиме НСЗУ.
Національна служба здоров’я буде оплачувати лікувальним закладам надання медичних послуг конкретній людині. Допомога буде оплачена незалежно від того, який заклад обере пацієнт – державний, комунальний чи приватний. Так медицину збираються зробити доступнішою для пересчних громадян та припинити корупцію у ній. Первинна ланка медицини почне отримаувати кошти за цією схумою уже в 2017 році, а вторинна та третинна – у 2018-2019 рр..

Національна служба здоров'я

Національна служба здоров’я

Інфографіка Рузанни Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: