В Україні запровадять систему раннього втручання для “особливих” малюків

0

Комплексну, орієнтовану на всю сім’ю підтримку на державному рівні надаватимуть родинам з дітьми у віці до 4 років, які мають інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення.

Система раннього втручання

Система раннього втручання

Систему так званого раннього втручання хочуть запровадити в Україні. Це – орієнтована на родину комплексна допомога для сім’ї з дитиною від народження до 4-х років, що має інвалідність, порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Система раннього втручання підтримує всю сім’ю: дає навички, необхідні для забезпечення найкращих умов для збереження здоров’я дитини, її розвитку і освіти. Це запобігає прогресуванню розладів, а діти згодом легко інтегруються в суспільство.

Таким чином,  Уряд України підтримав ініціативу Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України» щодо запровадження національної платформи раннього втручання. Плаформа потрібна, аби побудувати діалог між громадянським суспільством і урядом щодо системного підходу до послуг раннього втручання в Україні. Такої підтримки, за оцінками експертів, у країні потребують нараззі біля 250 000 дітей. Спільну ініціативу також підтримало Міністерство охорони здоров’я.

– Тепер ті діти до 4 років, що мають порушення у розвитку, інвалідність чи ризик їх виникнення, отримають комплексну допомогу та підтримку. Ці надзвичайні дітки мають лишатися у сім’ях, навчатися, розвиватися та бути частиною нашого суспільства. Команда МОЗ і я особисто маємо зробити усе можливе, щоб послуга раннього втручання була якомога швидше і ширше впроваджена в Україні, – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун.

– Сьогодні тисячі закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту, а також неурядові організації надають різні послуги для дітей з особливими потребами та їхніх сімей в Україні. Проте, послуги в цих установах носять фрагментарний характер і не обов’язково задовольняють потреби маленьких дітей та їхніх батьків всебічно і з фокусом на сім’ю. Нові підходи, що включають координацію між різними фахівцями та секторами і враховують всі потреби дітей та їхніх сімей, даватимуть кращі результати для дітей, – сказала Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Віце0прем’єр-міністр України Павло Розенко, у свою чергу, підкреслив, що в кожному напрямку реформування систем охорони здоров’я та освіти особлива увага буде приділятися доступності якісних послуг для дітей з особливими портретами. Йдеться, зокрема, про створення інклюзивних класів у навчальних закладах. В Україні обіцяють запровадити найвдаліший міжнародний досвід.

Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта

Довідка. Інклюзивна освіта — освітня система, що грунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживаня, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу. Інклюзивне навчання (інклюзія — inclusion (англ.) — залучення) — передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018