Стоматолог: зуби на свята болять частіше

0

Чому під час тривалих свят проблеми з зубами трапляються частіше, розказав лікар-стоматолог Віталій Сень.

Стоматолог

Стоматолог

По-перше, під час свят люди часто нехтують чищенням зубів. Тривалі застілл, поїздки в гості з ночивлею – справа звична. Але чи всі беруть з собою зубні щітки? Чи всі згадують ввечері, перед сном, або зранку, щойно відкривши очі, що потрібно обов’язково почистити зуби? А навіть один раз пропустивши процедуру, ми запускаємо процес утворення зубного нальоту у свому роті. Наліт, у свою чергу, роз’їдає зубну емаль. Тож, якщо проблеми були, то вони посиляться.

По-друге, споживаємо велику кількість м’яса. Шматочки його застрягають між зубами, і якщо вже є дірки або запалення ясен (як у більшості), то ці проблеми посилюються.

Паски, хоч і свячені – це величезна кількість простих вуглеводів. Вони дуже швидко ферментуються у ротовій порожнині в молочну кислоту. А вона, в свою чергу, нищить зубну емаль.

По-третє, надмірне вживання алкоголю знижує імунні та компенсаторні функції організму. Джерела хронічої інфекції є в організмі кожного з нас. Однак, поки наш організм має сили, він тримає цю інфекцію під контролем. Якщо ж сил на це недостатньо, то стан може істотно погіршитися, а невеликі раніше проблеми – загостритися.

Крім того, алкоголь підвищує больовий поріг. Буває, що зуб турбує, і пацієнт вже тривалий час старається не їсти на нього, не навантажувати. А тут раптом забуває про всі перестороги  – і вже швидко отримує нестерпний зубний біль.

Складних рецептів тут немає і вони не потрібні. Головне: знати міру і не запускати. Звертатися до стоматолога, щойно з’явився найменший дискомфорт, а краще – не нехтувати й профілактичними оглядами. Бо один з філософських принципів , жартома виведений Мерфі, говорить: “Якщо є вірогідість того, що неприємність може трапитися, то вона трапиться обов’язково”.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018