#Числа. 42 апарати УЗД надійшли в Полтавську область

0

Нову апаратуру отримають всі міські та районні лікарні Полтавської області.

числа

Числа

42 сучасних апарата ультразвукової діагностики на мільйон доларів отримала Полтавська область у рамках програми Світового банку щодо протидії захворюванності на гіпертонію. Це – перший, але не останній транш обладнання. Через кілька місяців область отримає апаратуру для діагностики та обстеження при серцево-судинних захворюваннях, зокрема, дефибрілятори. А в наступному році – сучасне і високотехнічне обладнання для кардіоцентру, що будується.

– Підготовчі процеси тривали цілий рік. Ми розбиралися з документами, вибирали постачальників, укладали контракти. Нові апарати УЗД отримають всі районні та міські лікарні області. Ми придбали їх у Франції, напряму у виробника, тому немає жодних зайвих торгових націнок. Апарати – 2016 року випуску, тобто такі, надсучасні, є ще навіть не в усіх європейських лікарнях – розказав очільник обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

– У рамках цієї програми Полтавщина за 5 років отримає обладнання на 40 мільйонів доларів. Партнери зі Світового банку довіряють нам, бо Полтавська область вже неодноразово показувала фаховість, готовність до розвитку і реформ, -підкреслив губернатор Полтавщини Валерій Головко.

Віктор Лисак підкреслив: представники виробника спочатку проведуть навчання для усіх медиків, які працюватимуть з новими УЗД-апаратами. Це передбачено умовами контракту.

– Про реформу медицини часто говорять в негативному ключі, мовляв, медзаклади закриватимуться. Однак ви бачите самі, що ми налаштовані на розвиток – і ні на що інше. Нам потрібна якісна, стандартизована медична допомога, коли всі пацієнти, незалежно від місця їх проживання, отримуватимуть діагностику і лікування у повному обсязі, за сучасними протоколами, ефективне і доступне. Ось це – основна ціль реформи, – наголосив чиновник.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018