Річка без набережної: чому Полтава не використовує можливості прирічкової зони

Мотузковий парк, прогулянкова набережна замість хащів поблизу «Полтаваобленерго» та автокінотеатр з екраном на воді – фахівці з ГО «Сіті Лаб» показали полтавцям, як може виглядати набережна Ворскли.

Презентація набережної

Презентація набережної

У сесійній залі міськради сьогодні – архітектурний вечір. Архітектори з ГО «Сіті Лаб» показали полтавцям, як би могла виглядати набережна Ворскли та Прирічний парк. Якщо, звісно, докласти зусиль і коштів. Активісти пропонують саме таке рішення замість будівництва Льодового палацу, за який проголосувала більшість депутатів на минулий сесії міськради. Вважають, що Прирічний парк може стати однією з трьох найбільших рекреаційних зон міста, і його треба обов’язково зберегти.

Презентація набережної

Презентація набережної

– Ми звикли сприймати Полтаву як тихе, спокійне, зелене місто. Однак можемо втратити цю останню властивість, якщо будемо бездумно вирубувати дерева. Ідея Льодового палацу непогана сама по собі, але місце вибрано невдало. Дійсно, зараз Прирічний парк не виглядає затишним. Але все можна змінити, – твердить Дмитро Верьовкін з «Сіті Лаб».

Під час презентації показали зразки дитячих та спортивних майданчиків, зон відпочинку, «відкритого» простору біля вокзалів – як це виглядає та функціонує в європейських містах.

– Ця презентація розроблялася два роки тому, але вона не втратила своєї актуальності. Це – варіанти того, як могла б виглядати набережна Ворскли і Прирічний парк. Думаємо, якщо докласти зусиль і виділити кошти, то за 5-10 років ці проекти можна зробити реальністю, – каже Дмитро Козиренко із ГО «Сіті Лаб».

Презентація набережної

Презентація набережної

Тези проекту:

  1. Територію від ПАТ «Полтаваобленерго» до Бобрового острову умовно розбили на 5 зон: зона міського пляжу (там має залишитися зона відпочинку), зона розвиненої інфраструктури (район готелю «Турист» та привокзальної площі: якраз те місце, де можуть бути заклади громадського харчування та як така бетонна набережна для прогулянок); лісо-паркова зона (зони для пікнику, мотузковий парк, майданчики для вигулу собак, бігові доріжки, жодного асфальту); зона спортивних та дитячих майданчиків (навпроти т.зв. мікрорайону «Левада-2»); Бобровий острів і навколо нього – фестивальна зона та зона автокемпінгу.
  2. Включили Південний вокзал, бо це – ворота міста. Та й привокзальну площу можна було б зробити досить цікавою, привабливою для полтавців і гостей. «Хитрий ринок», хаотичні кіоски – далеко не єдине, що може бути на цьому місці.
  3. Замість залізничної гілки через міст, яка зараз не використовується, можна зробити велосипедну доріжку.
  4. На терирорії Прирічного парку вже є пішохідні доріжки, тобто люди вже обрали їх як найзручніший маршрут; є місця скупчення людей, наприклад, собачників, які самоорганізувалися, і це все треба врахувати.
  5. Русло Ворскли не чистилося вже 30 років, і це має бути одна з найперших дій з відновлення території. Адже обриси набережної після очистки можуть суттєво змінитися. Важливий крок – очистка парку від підліску та старих дерев. Для цього потрібна консультація дендролога.
  6. Наявна певна інфраструктура: волейбольне поле, спортивні майданчики, пляжі, трибуни, які спускаються до води, навіть деякі закинуті споруди, що належали до комплексу готелю «Турист», але зараз не функціонують. Після реконструкції їх всі можна використовувати.
Презентація набережної

Презентація набережної

Обговорення, дебати, лекції та інші спільнодії – такий собі коворкінг у сесійній залі міськради Штаб спротиву обіцяє влаштовувати щодня. Принаймні, до тих пір, поки не відбудеться позачергова сесія міськради, проведення якої вимагають протестувальники від мера.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: